Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Souvislý příklad na zásoby Střední odborná škola Otrokovice www.zlinskedumy.cz Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Ing. Lenka.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Souvislý příklad na zásoby Střední odborná škola Otrokovice www.zlinskedumy.cz Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Ing. Lenka."— Transkript prezentace:

1 Souvislý příklad na zásoby Střední odborná škola Otrokovice Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Ing. Lenka Klimánková Dostupné z Metodického portálu ISSN: , financovaného z ESF a státního rozpočtu ČR. Provozováno Výzkumným ústavem pedagogickým v Praze.

2 Charakteristika DUM Název školy a adresaStřední odborná škola Otrokovice, tř. T. Bati 1266, Otrokovice Číslo projektuCZ.1.07/1.5.00/ /1 AutorIng. Lenka Klimánková Označení DUMVY_32_INOVACE_SOSOTR_Mn-Úč/2-Ek-1/5 Název DUMSouvislý příklad na zásoby Stupeň a typ vzděláváníStředoškolské vzdělávání Kód oboru RVP63-41-M/ 01 Obor vzděláváníManagement hotelových a turistických služeb Vyučovací předmětÚčetnictví Druh učebního materiáluVýukový materiál Cílová skupinaŽák, 16 – 17 let Anotace Výukový materiál je určený k frontální výuce účtování zásob, Náplň – Souvislé příklady na zásoby Vybavení, pomůckyDataprojektor Klíčová slovaMateriál, zboží Datum

3 Souvislé příklady na zásoby Náplň práce - Dva souvislé příklady na účtování zásob

4 Příklad č.1 Firma měla na skladě materiálu PZ Kč. Na fakturu nakoupila další materiál v hodnotě Kč, v tom je DPH 21 %. Přepravu v hodnotě Kč si provedla sama a hotově zaplatila 800 Kč provizi za zprostředkování. Během měsíce byla část materiálu v hodnotě Kč spotřebo- vána. Faktura byla uhrazena bezhotovostně. Zaúčtujte způsobem A.

5 Řešení 1. Došla faktura za materiál Kč v tom 21 % DPH - účtovací předpis: MD D Kč , , ,

6 Řešení 2. Přepravu materiálu si provedli sami Kč - účtovací předpis: MD D Kč ,

7 Řešení 3. Provize za zprostředkování zaplacena hotově 800 Kč - účtovací předpis: MD D Kč ,

8 Řešení 4. Materiál převeden na sklad v pořizovací ceně Kč - účtovací předpis: MD D Kč , PZ

9 Řešení 5. Část materiálu spotřebována ve výrobě Kč - účtovací předpis: MD D Kč ,

10 Řešení 6. Faktura za materiál uhrazena bezhotovostně Kč - účtovací předpis: MD D Kč ,

11 Příklad č. 2 Firma (neplátce DPH) nakoupila za hotové zboží v hodnotě Kč. Přepravu v hodnotě 500 Kč si provedla sama. Zboží bylo převedeno na sklad a poté prodáno na fakturu v účetní hodnotě Kč a tržní hodnotě Kč. Fakturu uhradil odběratel bezhotovostně. Zaúčtujte účetní případy způsobem A včetně předkontací.

12 Řešení 1. Hotově nakoupeno zboží v hodnotě Kč - účtovací předpis: MD D Kč ,

13 Řešení 2. Přepravu zboží v hodnotě 500 Kč si provedli sami - účtovací předpis: MD D Kč ,

14 Řešení 3. Zboží převedeno na sklad v pořizovací ceně Kč - účtovací předpis: MD D Kč ,

15 Řešení 4. Vyskladnění zboží při prodeji v účetní hodnotě Kč - účtovací předpis: MD D Kč ,

16 Řešení 5. Vystavena faktura za prodané zboží Kč - účtovací předpis: MD D Kč ,

17 Řešení 6. Odběratel uhradil bezhotovostně fakturu Kč - účtovací předpis: MD D Kč ,

18 Kontrolní otázky 1. Jaká je marže z prodeje zboží? 2. Jak vypočítáme pořizovací cenu zásoby? 3. Který účet by nebyl použit, pokud by se účtovalo způsobem B?

19 Seznam obrázků:

20 Seznam použité literatury: [ 1 ] Zákon 563/1991 Sb., o účetnictví


Stáhnout ppt "Souvislý příklad na zásoby Střední odborná škola Otrokovice www.zlinskedumy.cz Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Ing. Lenka."

Podobné prezentace


Reklamy Google