Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

SUBTROPICKÝ PÁS. Základní škola Choltice, okres Pardubice - "Učíme se pro život" Šablona: č. III/2 Inovace a zkvalitnění výuky pomocí ICT Pořadové číslo:

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "SUBTROPICKÝ PÁS. Základní škola Choltice, okres Pardubice - "Učíme se pro život" Šablona: č. III/2 Inovace a zkvalitnění výuky pomocí ICT Pořadové číslo:"— Transkript prezentace:

1 SUBTROPICKÝ PÁS

2 Základní škola Choltice, okres Pardubice - "Učíme se pro život" Šablona: č. III/2 Inovace a zkvalitnění výuky pomocí ICT Pořadové číslo: 43 Autor: Mgr. Vyhnálková Zuzana Ověření ve výuce: 5. třída Datum ověření:

3 Klíčová slova: tropické a mírné pásmo, subtropické rostliny, subtropičtí živočichové

4 Charakteristika: Tvoří přechod mezi tropickým a mírným pásmem. Malý rozdíl v teplotách ve dne a v noci. Zima: krátká, relativně teplá, vlhká. Léto: dlouhé, velmi teplé, suché.

5 Rostlinstvo – stromy: cedry, cypřiše, pinie

6 Keře – vavřín, myrta, cesmína

7 Rozmarýna a levandule – vonné rostliny, koření, léčivky

8 Hospodářsky významné rostliny: olivovník, mandloň, citroník

9 Réva vinná, ořešák královský

10 Živočichové: daněk, koza, muflon, ovce

11 Austrálie - klokan

12 Ženetka, šakal, plazi, hmyz

13 Otázky: 1. Mezi kterými pásmy leží subtropický pás? 2. Vyjmenujte rostliny rostoucí v subtropickém pásmu. 3. Vyjmenujte živočichy subtropického pásma. 4. Jak vypadá léto v subtropech? 5. Jak vypadá zima v subtropech? 6. Jsou velké rozdíly mezi teplotami ve dne a v noci?

14 Odpovědi: 1. Mezi tropickým a mírným pásmem. 2. Cedr, cypřiš, pinie, vavřín, myrta, cesmína, rozmarýna, levandule, citrusy, ořešák královský, olivovník, mandloň. 3. Daněk, muflon, ovce, kozy, klokan, ženetka, šakal, plazi, hmyz. 4. Léto je dlouhé, teplé, suché. 5. Zima je krátká, teplá, vlhká. 6. Ne, nejsou.

15 58px-C%C3%A8dre_du_Liban_Barouk_2005.jpg _geograph.org.uk_-_ jpg/258px-Ilex_species,_Common_Holly_1_-_geograph.org.uk_-_ jpg Rosemary_sprigs_on_bush.jpg _K%C3%B6hler%E2%80%93s_Medizinal-Pflanzen-087.jpg/250px-Lavandula_angustifolia_- _K%C3%B6hler%E2%80%93s_Medizinal-Pflanzen-087.jpg _Giant_Ironwood_tree_-_Cape_Town_4.jpg/258px-Olea_macrocarpa_-_Giant_Ironwood_tree_- _Cape_Town_4.jpg Prunus_tenella1.jpg Citrus_collage.png Wine_grapes04.jpg

16 Dama_dama8.JPG Mouflon_2.jpg pg/260px-Eastern_grey_kangaroo_dec07_02.jpg w_zoo%29.JPG/200px-Genetta_genetta_felina_%28Wroclaw_zoo%29.JPG Golden_Jackal_sa02.jpg Flock_of_sheep.jpg


Stáhnout ppt "SUBTROPICKÝ PÁS. Základní škola Choltice, okres Pardubice - "Učíme se pro život" Šablona: č. III/2 Inovace a zkvalitnění výuky pomocí ICT Pořadové číslo:"

Podobné prezentace


Reklamy Google