Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Výukový materiál zpracován v rámci projektu EU peníze školám Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.4.00/21.2852 Šablona:III/2č. materiálu: VY_32_INOVACE_164.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Výukový materiál zpracován v rámci projektu EU peníze školám Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.4.00/21.2852 Šablona:III/2č. materiálu: VY_32_INOVACE_164."— Transkript prezentace:

1 Výukový materiál zpracován v rámci projektu EU peníze školám Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.4.00/ Šablona:III/2č. materiálu: VY_32_INOVACE_164 Jméno autora:Mgr. Lenka Rusová Třída/ročník:III. Datum vytvoření:

2 Vzdělávací oblast:Člověk a jeho svět Tematická oblast:Polní plodiny - okopaniny Předmět:Prvouka Výstižný popis způsobu využití, případně metodické pokyny: Zná názvy okopanin a způsob jejich využití pro člověka a ostatní živočichy. Materiál je určen pro práci s interaktivní tabulí a je k němu možno použít i pracovní list na opakování všech polních plodin. Klíčová slova:Řepa obecná cukrovka, řepa krmná, lilek brambor, tuřín Druh učebního materiálu:Prezentace je zaměřena na poznávání polních plodin - okopanin Autorem materiálu a všech jeho částí, není – li uvedeno jinak, je Mgr. Lenka Rusová

3 POLNÍ PLODINY OKOPANINY

4 Patří mezi polní plodiny Řadíme sem lilek brambor, řepu cukrovku, krmnou řepu i méně známý tuřín Některé jsou pěstovány pro hlízu (brambor) jiné pro bulvu (řepa cukrovka, krmná řepa a tuřín)

5 LILEK BRAMBOR jednoletá rostlina není náročná na půdu ani vláhu rozmnožuje se pomocí hlíz (brambory) Běžná potravina v našich domácnostech Používá se na výrobu škrobu, lihu Obsahuje hodně vitamínu C

6 ŘEPA CUKROVKA Dvouletá rostlina Pěstuje se pro dužnatý kořen – bulvu Získáváme z ní cukr Používá se pro výrobu léčiv

7 KRMNÁ ŘEPA  Méně náročná na půdu i teplotu  Obsahuje hodně minerálů a vitamínů, používá se jako krmivo

8 TUŘÍN Dvouletá rostlina Méně známá zelenina Je mrazuvzdorný a nenáročný na půdu, teplo i vlhkost

9 Zdroje: PODROUŽEK,L.,JŮZA,J. Přírodověda s didaktikou pro primární školu. Plzeň. Vydavatelství a nakladatelství Aleš Čeněk, s.r.o ISBN 80– [ONLINE] [CIT – 02 – 24] Dostupné pod licencí Commons wikimedia na:


Stáhnout ppt "Výukový materiál zpracován v rámci projektu EU peníze školám Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.4.00/21.2852 Šablona:III/2č. materiálu: VY_32_INOVACE_164."

Podobné prezentace


Reklamy Google