Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Mlíčenka Potřeby: keramická hlína, glazura, váleček, látka, nůž, šlikr, štětec, houbička, špejle.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Mlíčenka Potřeby: keramická hlína, glazura, váleček, látka, nůž, šlikr, štětec, houbička, špejle."— Transkript prezentace:

1

2 Mlíčenka Potřeby: keramická hlína, glazura, váleček, látka, nůž, šlikr, štětec, houbička, špejle

3 Mlíčenka Z hlíny vyválejte plát silný asi 8 mm a obtiskněte na něj například kus hrubé pytloviny nebo krajky. Z plátu vyřízněte tvar konvičky. Zbytek plátu nevyhazujte, budete ho potřebovat ještě na dno a ucho.

4 Mlíčenka Hrany konvičky naškrabte a potřete šlikrem. Obě strany k sobě pevně přilepte a uhlaďte špejlí. Spoj konvičky ozdobte otisky prstů jeden vedle druhého.

5 Mlíčenka Konvičku položte na plát, špejlí obkreslete a vyřízněte dno. Přilepte dno ke konvičce a uhlaďte houbičkou. Nezapomeňte spojovací místo zdrsnit a nanést šlikr.

6 Mlíčenka Ucho vyřízněte ze zbývajícího plátu a širší konec seřízněte šikmo. Ucho přilepte známým způsobem (naškrabat + šlikr) a do místa spoje vtlačte tenkou nudličku hlíny, kterou zapracujte špejlí. Spoj tak bude pevnější. Nezapomeňte špejlí vytvarovat hubičku, aby z ní mléko pěkně teklo.

7 Mlíčenka Ucho mírně vytáhněte mokrou rukou a spodní část opět pevně přilepte a uhlaďte doztracena. Mlíčenku po přežahu vylijte zevnitř glazurou, zvenku ji pak ponořte jen částečně.


Stáhnout ppt "Mlíčenka Potřeby: keramická hlína, glazura, váleček, látka, nůž, šlikr, štětec, houbička, špejle."

Podobné prezentace


Reklamy Google