Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Petr Zeman.  Rezistivní displeje  Kapacitní dotykové displeje  S infračerveným zářením  S akustickou vlnou.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Petr Zeman.  Rezistivní displeje  Kapacitní dotykové displeje  S infračerveným zářením  S akustickou vlnou."— Transkript prezentace:

1 Petr Zeman

2  Rezistivní displeje  Kapacitní dotykové displeje  S infračerveným zářením  S akustickou vlnou

3

4  Pružná membrána  Na povrchu displeje.  Zevnitř pokryta velmi tenkou průhlednou kovovou vrstvou.  Pod membránou  Pevná vodivá průhledná vrstva.  Mezi vrstvami  Velmi tenká vzduchová mezera s rastrem izolačních podpěr, které vodivé vrstvy izolují od sebe.  Obě vrstvy  Připojeny k řídicímu a vyhodnocovacímu modulu.

5  Při dotyku  horní vrstva prohne a v daném místě se vodivě spojí s vrstvou spodní.  Mezi vrstvami  Začne procházet elektrický proud.  Kontroler  Vypočítá na základě velikosti jednotlivých proudů polohu bodu dotyku.

6

7

8  Funkce těchto displejů je založena na vodivosti lidského těla.  Povrch  Pokryt vodivou vrstvou.  Při dotyku  Vznikne mezi okraji displeje a vodivou rukou kapacita, přes kterou se uzavírá se elektrický obvod.  Kontroler  Analýzou vzniklých kapacit přesně určí polohu prstu.

9

10  Princip kapacitního displeje, s rozdílem, že vyzařuje elektrické pole do blízkého okolí.  Pokud takový displej umístíme např. za nevodivou tenkou vrstvu skla nebo plexiskla, bude tento systém fungovat a bude přitom vysoce mechanicky odolný.

11

12  Tvořen hustou sítí infračervených paprsků, která se vsunutím jakéhokoli předmětu na určitém místě přeruší.  Veliká výhoda je v tom, že takový systém lze zhotovit jako rám

13

14

15  SAW z anglického Surface Acoustic Wave  V rozích pevné průhledné vrstvy nad displejem jsou umístěny vysílače a přijímače signálu.  Ten se šíří napříč po ploše displeje.  Vložením předmětu do vlnového pole se šíření vln změní  Řídicí jednotka  Podle vyslaných a přijatých signálů vyhodnotí polohu vložené překážky.  Vysílané vlnění má kmitočet 5 MHz.

16

17 Wikipedia.org Mobilmania.cz

18 Díky za pozornost


Stáhnout ppt "Petr Zeman.  Rezistivní displeje  Kapacitní dotykové displeje  S infračerveným zářením  S akustickou vlnou."

Podobné prezentace


Reklamy Google