Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

UČÍME V PROSTORU Název předmětu: Název a ID tématu: Zpracoval(a): Technologie Montáž strojů a potrubí (ST8) Převodovky Ing. Josef Martinák STROJÍRENSTVÍ.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "UČÍME V PROSTORU Název předmětu: Název a ID tématu: Zpracoval(a): Technologie Montáž strojů a potrubí (ST8) Převodovky Ing. Josef Martinák STROJÍRENSTVÍ."— Transkript prezentace:

1 UČÍME V PROSTORU Název předmětu: Název a ID tématu: Zpracoval(a): Technologie Montáž strojů a potrubí (ST8) Převodovky Ing. Josef Martinák STROJÍRENSTVÍ

2 ŠNEKOVÁ PŘEVODOVKA »Umístění převodovek mezi hnacím motorem a hřídelem »Převádějí v opačných poměrech otáčky a krouticí moment »Hlavní části: »hnaný hřídel »šnek »šnekové kolo »hnací hřídel (vstup)

3 PŘEVODOVKA S JEDNÍM PÁREM ČELNÍCH OZUBENÝCH KOL

4 PŘEVOD Teoretický výstupní točivý moment Skutečný výstupní točivý moment

5 MOTOR S PŘIPOJENOU PŘEVODOVKOU »Dvoustupňový převod »První stupeň převodu »Druhý stupeň převodu »Hnací kola z1, z3 »Hnaná kola z2, z4 »Otáčky počáteční np (na motoru) »Otáčky výstupní nk (hnaný hřídel)

6 PLANETOVÁ PŘEVODOVKA »Centrální kolo n1 »Satelity s šikmým ozubením »Kuličkové ložisko »Převod do pomala »Použití: pohony os průmyslových robotů, otočné stoly obráběcích strojů

7 KONTROLNÍ OTÁZKY »Jakou funkci mají převodovky? »Jaké druhy převodů umožňují velký převod do pomala? »Jaké druhy mechanických převodů se používají?

8 1.DOLEČEK, Josef. Strojnictví I pro 1. ročník SOU. Praha: SNTL, 1984. 2.DOLEČEK, Josef. Strojnictví II pro 1. ročník SOU. Praha: SNTL, 1985. SEZNAM POUŽITÝCH ZDROJŮ


Stáhnout ppt "UČÍME V PROSTORU Název předmětu: Název a ID tématu: Zpracoval(a): Technologie Montáž strojů a potrubí (ST8) Převodovky Ing. Josef Martinák STROJÍRENSTVÍ."

Podobné prezentace


Reklamy Google