Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

AnotacePrezentace, která se zabývá porovnáváním zlomků s různým jmenovatelem. AutorMgr. Václav Simandl JazykČeština Očekávaný výstupŽáci porovnávají zlomky.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "AnotacePrezentace, která se zabývá porovnáváním zlomků s různým jmenovatelem. AutorMgr. Václav Simandl JazykČeština Očekávaný výstupŽáci porovnávají zlomky."— Transkript prezentace:

1 AnotacePrezentace, která se zabývá porovnáváním zlomků s různým jmenovatelem. AutorMgr. Václav Simandl JazykČeština Očekávaný výstupŽáci porovnávají zlomky. Speciální vzdělávací potřebyNe Klíčová slovaSpolečný jmenovatel, zlomek, rovnost, větší a menší. Druh učebního materiáluPrezentace Druh interaktivityVýklad Cílová skupinaŽák Stupeň a typ vzděláváníZákladní vzdělávání – 2. stupeň Typická věková skupina12-15 let Celková velikost / datum240 kB soubor.doc (MS PowerPoint) / září IDENTIFIKÁTOR MATERIÁLU: EU

2 Zlomky Porovnávání zlomků s různým jmenovatelem.

3 Opakování Zlomky, které mají stejného jmenovatele, porovnáváme porovnáním čitatele Zakreslete vlastní zlomky a porovnejte. 0,25 Obr. 1 © Václav Simandl

4 Porovnávání na číselné ose 0 1 2>1 2>1 44 Porovnejte další zlomky na číselné ose. Obr. 2 © Václav Simandl

5 Porovnávání zlomků na číselné ose s různými jmenovateli. Oba zlomky znázorníme na stejnou číselnou osu a z osy vyčteme < Porovnejte další zlomky na číselné ose. Obr. 3 © Václav Simandl

6 Porovnávání zlomků s různým jmenovatelem Porovnáváme je převodem na společného jmenovatele a poté porovnáváme čitatele rozšířených zlomků. 2 a 5 n (2, 3) = < Podtrhněte společného jmenovatele a zvýrazněte čitatele.

7 Další způsob Zlomky můžeme porovnávat také tzv. křížem. 1.Vynásobíme prvního čitatele s druhým jmenovatelem (vyjde nám první výsledek). 2.Vynásobíme druhého čitatele s prvním jmenovatelem (vyjde nám druhý výsledek). 3.Výsledky porovnáme a tím i zlomky. 2 a a 5. 3 = 4 a 15 => 4 2 < Zvýrazněte postup a porovnejte vlastní zlomky.

8 Příklady Porovnejte zlomky a seřaďte od nejmenšího po největší : 2 a < ; 3 ; < ; 13 ; 1 ; < 2 < 13 < ; 3 ; 5 ; 1 ; 3 ; <1<2 1<

9 Čerpáno Obr. 1 – 3. vlastní zdroje (© Václav Simandl) Copyright Václav Simandl, září 2011.

10 Metodický pokyn Pedagog se řídí pokynu autora v prezentaci. Seznámí postupně s látkou a poté kliknutím se ukáží vztahy, grafické znázornění, vzorce, postup, pokračování či výsledek. U jednotlivých listů probíhá myšlenková mapa, diskuse nebo vysvětlení či doplnění látky.


Stáhnout ppt "AnotacePrezentace, která se zabývá porovnáváním zlomků s různým jmenovatelem. AutorMgr. Václav Simandl JazykČeština Očekávaný výstupŽáci porovnávají zlomky."

Podobné prezentace


Reklamy Google