Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Rovina kolmá k přímce (Mongeovo promítání) Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Ivana Kuntová. Dostupné z Metodického portálu.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Rovina kolmá k přímce (Mongeovo promítání) Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Ivana Kuntová. Dostupné z Metodického portálu."— Transkript prezentace:

1 Rovina kolmá k přímce (Mongeovo promítání) Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Ivana Kuntová. Dostupné z Metodického portálu www.rvp.cz, ISSN: 1802-4785, financovaného z ESF a státního rozpočtu ČR. Provozováno Výzkumným ústavem pedagogickým v Praze.

2 Rovina kolmá k přímce Protože je přímka a kolmá k horizontálním přímkám h roviny, sestrojíme bodem A přímku h A1A1 Př.: Sestrojte rovinu  kolmou k dané přímce  a tak, aby rovina procházela daným bodem A. h1h1 h2h2 A2A2 p1p1 n2n2 a1a1 a2a2 N1N1 N2N2 a určíme její stopník. Tento stopník leží na příslušné stopě hledané roviny   protože h náleží  a) A neleží na přímce a (řešeno např. horizontální přímkou) x 12 Zkuste řešit stejnou úlohu pomocí frontální přímky roviny .

3 Rovina kolmá k přímce Protože je přímka a kolmá k frontálním přímkám f roviny, sestrojíme bodem A přímku f A1A1 Př.: Sestrojte rovinu  kolmou k dané přímce  a tak, aby rovina procházela daným bodem A. f1f1 f2f2 A2A2 p1p1 n2n2 a1a1 a2a2 P1P1 P2P2 a určíme její stopník. Tento stopník leží na příslušné stopě hledané roviny   protože h náleží . b) A neleží na přímce a (řešeno pomocí frontální přímky f) x 12

4 Testy a odkazy na další výukové materiály najdete na.http://www.deskriptiva.unas.cz/index.html#Mongeovo


Stáhnout ppt "Rovina kolmá k přímce (Mongeovo promítání) Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Ivana Kuntová. Dostupné z Metodického portálu."

Podobné prezentace


Reklamy Google