Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Průsečík obecné přímky s rovinou (Mongeovo promítání) Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Ivana Kuntová. Dostupné z Metodického.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Průsečík obecné přímky s rovinou (Mongeovo promítání) Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Ivana Kuntová. Dostupné z Metodického."— Transkript prezentace:

1 Průsečík obecné přímky s rovinou (Mongeovo promítání) Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Ivana Kuntová. Dostupné z Metodického portálu www.rvp.cz, ISSN: 1802-4785, financovaného z ESF a státního rozpočtu ČR. Provozováno Výzkumným ústavem pedagogickým v Praze.

2 Průsečík obecné přímky a s rovinou  p1p1 n2n2 a1a1 a2a2 Řešíme pomocí krycí přímky k. Krycí přímkou k obecné přímce a je taková přímka k roviny , jejíž půdorys je totožný s půdorysem přímky a. (a 1 = k 1 ). = k1= k1 Pomocí stopníků krycí přímky k určíme její nárys k 2. P1P1 P2P2 N2N2 N1N1 k2k2 R2R2 R1R1 Průsečík přímky k s přímkou a je hledaný průsečík R. (k 2 ∩ a 2 = R 2 ) Můžeme určit i viditelnost přímky a. X 1,2

3 Průsečík obecné přímky a s rovinou  p1p1 n2n2 a1a1 a2a2 = p 1  = k 1 P1P1 P2P2 N2N2 N1N1 k2k2 R2R2 R1R1 Proložíme-li přímkou a promítací rovinu  kolmou k půdorysně, pak průnik této promítací roviny přímky a s danou rovinou  j e kk rycí přímka k. Průsečík R určíme pomocí sklopení přímek k a a do půdorysny. Můžeme určit i viditelnost přímky a. X 1,2 (k) (N) X2X2 X1X1 (X) (a) (R) (k) ∩ (a) = (R) n2n2 Nárys přímky k není nutný, ale uděláme jej.

4 Testy a odkazy na další výukové materiály najdete na.http://www.deskriptiva.unas.cz/index.html#Mongeovo


Stáhnout ppt "Průsečík obecné přímky s rovinou (Mongeovo promítání) Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Ivana Kuntová. Dostupné z Metodického."

Podobné prezentace


Reklamy Google