Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Elektronický materiál byl vytvořen v rámci projektu OP VK CZ.1.07/1.1.24/01.0040 Zvyšování kvality vzdělávání v Moravskoslezském kraji Střední průmyslová.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Elektronický materiál byl vytvořen v rámci projektu OP VK CZ.1.07/1.1.24/01.0040 Zvyšování kvality vzdělávání v Moravskoslezském kraji Střední průmyslová."— Transkript prezentace:

1 Elektronický materiál byl vytvořen v rámci projektu OP VK CZ.1.07/1.1.24/01.0040 Zvyšování kvality vzdělávání v Moravskoslezském kraji Střední průmyslová škola stavební, Havířov, příspěvková organizace Název EMPravděpodobnost - prezentace Název sady EM BUL_MAT_06 Vzdělávací obor Matematika Vzdělávací oblast Člověk a příroda, Informační a komunikační technologie Autor Mgr. Iveta Bulawová Ročník 4 Anotace Materiál zprostředkovává úvod do studia pravděpodobnosti vysvětlením základních pojmů. Jsou vybrány na sebe logicky navazující příklady zaměřené na výpočty hodu kostkou a loterii. Přírodní vědy aktivně a interaktivně

2 Náhodný jev fyzika, chemie hry vstupní podmínkyvýsledek 100º C, 100 kPa hrací kostka voda vře padne 6 padne 5 padne 4 padne 3 padne 2 padne 1 vždy stejný různýPravděpodobnost zkoumá matematické zákonitosti projevující se v náhodných pokusech

3 Příklady  Házíme kostkou. Jaká je pravděpodobnost, že padne šestka? P =

4 Příklady 2  Házíme kostkou. Jaká je pravděpodobnost, že nepadne šestka?  Jaká je pravděpodobnost, že padne sudé číslo?

5 Příklady 3 zHázíme dvěma kostkami. Jaká je pravděpodobnost, že padne šestka na obou současně? zJaká je pravděpodobnost, že padnou stejné počty ok na obou současně? zJaká je pravděpodobnost, že součet ok je roven 8? (součin je roven 8)

6 Loterie je hra, ve které hráč vsadí určitou finanční částku a snaží se uhádnout čísla, která budou vytažena z osudí. Počet čísel v osudí i počet tažených čísel je pevně dán.

7 Typy loterie zaktivní volí hráč podle svého vlastního uvážení pevně daný počet čísel, které jsou pak taženy z pevně daného počtu čísel v osudí. V Česku jsou loterie Sportka, Mates, Šťastných deset, Keno a Euromilóny. zpasivní hráč si zakoupí los, který je označen. Obvykle se losováním určí číslo losu, který obdrží hlavní výhru.

8 Příklad zJaká je pravděpodobnost výhry I. pořadí ve sportce? (89/Příklad 4) zJaká je pravděpodobnost výhry II. pořadí ve sportce? zJaká je pravděpodobnost, že neuhádneme ani jedno z šesti tažených čísel ve sportce? (105/2.38) zJaká je pravděpodobnost, že při tahu sportky budou všechna tažená čísla jednociferná? zJaká je pravděpodobnost, že při tahu sportky bude taženo alespoň 1 jednociferné číslo? (100/Příklad 3)

9 Příklad zV tombole je 100 losů, z nich 10 vyhrává. Jaká je pravděpodobnost, že získáte všechny výherní losy, koupíte-li si jich 10? (90/2.10) zV tombole je 100 losů, z nich 10 vyhrává. Jaká je pravděpodobnost, že získáte všechny výherní losy, koupíte-li si jich 20? zV tombole je 100 losů, z nich 10 vyhrává. Jaká je pravděpodobnost, že získáte 1 výherní los, koupíte-li si jich 10? zV tombole je 100 losů, z nich 10 vyhrává. Jaká je pravděpodobnost, že získáte alespoň 1 výherní los, koupíte-li si jich 10?


Stáhnout ppt "Elektronický materiál byl vytvořen v rámci projektu OP VK CZ.1.07/1.1.24/01.0040 Zvyšování kvality vzdělávání v Moravskoslezském kraji Střední průmyslová."

Podobné prezentace


Reklamy Google