Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

a)b)c) Ocelová tyč se v magnetickém poli magnetu stala dočasným magnetem. Ocel, která má tuto vlastnost, se nazývá magneticky měkká ocel.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "a)b)c) Ocelová tyč se v magnetickém poli magnetu stala dočasným magnetem. Ocel, která má tuto vlastnost, se nazývá magneticky měkká ocel."— Transkript prezentace:

1

2 a)b)c) Ocelová tyč se v magnetickém poli magnetu stala dočasným magnetem. Ocel, která má tuto vlastnost, se nazývá magneticky měkká ocel.

3 Ocelové předměty, které po zániku vnějšího magnetického pole své magnetické účinky neztrácejí, jsou z magneticky tvrdé oceli. Vzniká TRVALÝ MAGNET. a)b)c)

4 Ověření magnetických pólů zmagnetované tyče: Pomocí magnetky se můžeme přesvědčit, že dočasně zmagnetovaná ocelová tyč má na konci, který je blíže k magnetu, pól nesouhlasný s pólem tohoto konce magnetu. Na konci vzdálenějším má pól souhlasný.


Stáhnout ppt "a)b)c) Ocelová tyč se v magnetickém poli magnetu stala dočasným magnetem. Ocel, která má tuto vlastnost, se nazývá magneticky měkká ocel."

Podobné prezentace


Reklamy Google