Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Magnetické pole Autor: Lukáš Polák Pokračovat. Magnetické pole kolem Země PokračovatZpět Znázornění magnetického pole kolem Země.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Magnetické pole Autor: Lukáš Polák Pokračovat. Magnetické pole kolem Země PokračovatZpět Znázornění magnetického pole kolem Země."— Transkript prezentace:

1 Magnetické pole Autor: Lukáš Polák Pokračovat

2 Magnetické pole kolem Země PokračovatZpět Znázornění magnetického pole kolem Země.

3 Magnetické pole kolem Země PokračovatZpět N S North (Sever) South (Jih)

4 Magnetické pole tyčového magnetu PokračovatZpět N S Magnetky na podložce se natočí tak, že svými jižními póly směřují k severnímu pólu tyčového magnetu.

5 Magnetické pole tyčového magnetu Magnetky na podložce natočí svou podélnou osu určitým směrem. V blízkosti severního pólu tyčového magnetu převládá působení tohoto pólu na magnetku. NS V okolí středu tyčového magnetu jsou magnetky přitahovány k oběma pólům magnetu stejně. PokračovatZpět

6 Vysvětlení PokračovatZpět Magnety se vzájemně přitahují nebo odpuzují, i když se nedotýkají. V okolí magnetů je magnetické pole. V důsledku působení magnetického pole se magnetka v témže místě v okolí magnetu ustálí vždy v téže poloze.

7 Magnetizace látky – mag. měkká ocel PokračovatZpět a)b)c) Ocelová tyč se v magnetic- kém poli magnetu stala dočasným magnetem. Ocel, která má tuto vlastnost, se nazývá magneticky měkká ocel.

8 Magnetizace látky – mag. tvrdá ocel PokračovatZpět Ocelové předměty, které po zániku vnějšího magnetické- ho pole své magnetické účin- ky neztrácejí, jsou z magne- ticky tvrdé oceli. Vzniká trvalý magnet. a)b)c)

9 Zápisky Těleso z feromagnetické látky se v magnetic- kém poli zmagnetuje, tj. stává se magnetem. Tento jev se nazývá magnetizace látky. PokračovatZpět

10 Použité materiály Kolářová R., Bohuněk J., Fyzika pro 6. ročník základní školy, ISBN 80-7196-246-5 Kolářová R., Bohuněk J., Fyzika pro 7. ročník základní školy, ISBN 80-7196-265-1 Kolářová R., Bohuněk J., Fyzika pro 8. ročník základní školy, ISBN 80-7196-149-3 Kolářová R., Bohuněk J., Fyzika pro 9. ročník základní školy, ISBN 80-7196-193-0 Bohuněk J., Sbírka úloh z fyziky pro ZŠ, 1. díl, ISBN 80-85849-06-2 Bohuněk J., Sbírka úloh z fyziky pro ZŠ, 2. díl, ISBN 80-85849-15-1 Bohuněk J., Sbírka úloh z fyziky pro ZŠ, 3. díl, ISBN 80-85849-82-8 KonecZpět


Stáhnout ppt "Magnetické pole Autor: Lukáš Polák Pokračovat. Magnetické pole kolem Země PokračovatZpět Znázornění magnetického pole kolem Země."

Podobné prezentace


Reklamy Google