Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

ICT – 2 - 3 - 3 Hudební výchova – Vokální činnosti Materiál slouží k realizaci písně ve 2/4 taktu. Pracovní list lze promítat na tabuli nebo jej vytiskneme.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "ICT – 2 - 3 - 3 Hudební výchova – Vokální činnosti Materiál slouží k realizaci písně ve 2/4 taktu. Pracovní list lze promítat na tabuli nebo jej vytiskneme."— Transkript prezentace:

1

2 ICT – 2 - 3 - 3 Hudební výchova – Vokální činnosti Materiál slouží k realizaci písně ve 2/4 taktu. Pracovní list lze promítat na tabuli nebo jej vytiskneme a žáci doplňují podle zadání. Autor: Zuzana Kulaxidisová DiS. Jazyk: Český jazyk Očekávaný výstup: Zpívá na základě svých dispozic intonačně čistě a rytmicky přesně v jednohlase Klíčová slova: píseň, text, rytmus Druh učebního materiálu: Pracovní list Druh interaktivity: Aktivita Cílová skupina: Žák Stupeň a typ vzdělávání: Základní vzdělávání – 1.stupeň, první období Typická věková skupina: 7 – 9 let Celková velikost: 697 kB Anotace

3 Pod naším okýnkem

4 pod naším okýnkem roste tam štěp. 3 Jsou na něm jablíčka,trhá je Ančička 2 Pod naším okýnkem rostou tam dvě růže, 4 jsou dobrá jsou sladká, jsou jako med. 1 Písničku si zazpíváme. Poskládej věty tak, aby byl text správný. Přiřaď čísla k větám tak, jak jdou za sebou. Stejnou pastelkou vybarvi číslo a text, který k němu patří.

5 ● O jaké květině se zpívá v písničce? ● Kolik květin roste pod okýnkem ? ● Znáš jinou písničku o jménu, které je v textu? ● Znáš další písničky, kde se zpívá o růžích? ● Vytleskej rytmus písničky

6 Správné odpovědi: V písničce se zpívá o růžích Dvě růže Andulko Šafářova Červená růžičko, Na našem dvoře

7 karaoke: NEUVEDEN. you tube [online]. [cit. 18.3.2013]. Dostupný na WWW: http://www.youtube.com/watch?v=Tr75yb51Ty0http://www.youtube.com/watch?v=Tr75yb51Ty0 obrázky: Klipart Microsoft PowerPoint Notový záznam: JAGLOVÁ. Hudební výchova 1. Brno: nová škola, 1998, ISBN 80-85607-64-6.


Stáhnout ppt "ICT – 2 - 3 - 3 Hudební výchova – Vokální činnosti Materiál slouží k realizaci písně ve 2/4 taktu. Pracovní list lze promítat na tabuli nebo jej vytiskneme."

Podobné prezentace


Reklamy Google