Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

A hlavní město Cardiff. -je metropolí Walesu od 1955 -nabízí hodně historických památek -320 000 obyvatel (16.největší město ve Velké Británii) -rozloha.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "A hlavní město Cardiff. -je metropolí Walesu od 1955 -nabízí hodně historických památek -320 000 obyvatel (16.největší město ve Velké Británii) -rozloha."— Transkript prezentace:

1 a hlavní město Cardiff

2 -je metropolí Walesu od 1955 -nabízí hodně historických památek -320 000 obyvatel (16.největší město ve Velké Británii) -rozloha Walesu je 20 779 km² -Cardiff má dvě centra.

3 První zmínky o obyvatelích Cardiffu jsou už z roku 600 před n. l. Římané v polovině 1. Století n. l. obsadili většinu území dnešního Walesu. Světlé cihly u základů cardiffského hradu jsou prý památkou na římskou pevnost, která tu vznikla už před devatenácti stoletími.Roku 1284 byl anglické Koruně podroben Wales, k plnému sjednocení s Anglií však došlo až v roce 1536. Caernarfon Castle měl sloužit jako symbol anglické moci ve Walesu. Po ní prý město zdědilo i jméno - z castra Didi (Didiova tábora) se časem stal velšský Caerdydd a pak anglický Cardiff. V 90.letech byly již skoro uzavřeny všechny uhelné doly v jižním Walesu. Cardiffský hrad

4 Krajina Walesu je velmi členitá a hornatá. Na severu je omýván Irským mořem, Svatojiřským průlivem na západě a Bristolským zálivem na jihu. Vnitřní Wales vyplňují Kambrické hory s nejvyšší horou Snowdon(1085m) na severozápadě. Ve středním Walesu pramení řeka Severn, druhá nejdelší řeka Británie, která se vlévá do Bristolského zálivu. Obvyklým typem krajiny ve Walesu je vřesoviště.

5 Vlajka Walesu hora Snowdon Cardiffské pobřeží

6 Prezentaci o Walesu jsem se rozhodl udělat proto, že je to jeden ze států, které bych chtěl navštívit. Zdroje: ●Encyklopedie Zeměpis Světa ● Kapesní Atlas Světa ● www.wikipedie.czwww.wikipedie.cz ● www.seznam.czwww.seznam.cz


Stáhnout ppt "A hlavní město Cardiff. -je metropolí Walesu od 1955 -nabízí hodně historických památek -320 000 obyvatel (16.největší město ve Velké Británii) -rozloha."

Podobné prezentace


Reklamy Google