Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Cestujeme po jižních Čechách Turistický kalendář na týdenní pobyt Hluboká n. Vltavou Český Krumlov Lipno České Budějovice Tábor Písek Třeboň.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Cestujeme po jižních Čechách Turistický kalendář na týdenní pobyt Hluboká n. Vltavou Český Krumlov Lipno České Budějovice Tábor Písek Třeboň."— Transkript prezentace:

1 Cestujeme po jižních Čechách Turistický kalendář na týdenní pobyt Hluboká n. Vltavou Český Krumlov Lipno České Budějovice Tábor Písek Třeboň

2 Hluboká nad Vltavou Historie-Zámek Hluboká byl původně založen v polovině 13.stol. Historie-Zámek Hluboká byl původně založen v polovině 13.stol. Vystřídalo se zde několik šlechtických rodů např. Pernštejnové, kteří založili v roce 1490 nedaleký rybník Bezdrev - (má druhou největší rozlohu v Čechách). Vystřídalo se zde několik šlechtických rodů např. Pernštejnové, kteří založili v roce 1490 nedaleký rybník Bezdrev - (má druhou největší rozlohu v Čechách).

3 Český Krumlov Český Krumlov je okresní město v Jihočeském kraji, zhruba 25 km jižně od Českých Budějovic. Český Krumlov je okresní město v Jihočeském kraji, zhruba 25 km jižně od Českých Budějovic. Protéká jím řeka Vltava. Jedná se o významné turistické centrum jižních Čech. Protéká jím řeka Vltava. Jedná se o významné turistické centrum jižních Čech. Český Krumlov je také známá zastávka vodáků. Pro rodiny s dětmi je tu k vidění i výběh s medvědy.

4 Třeboň Třeboň je město ležící v Třeboňské pánvi na Zlaté stoce mezi rybníky Svět a Rožmberk. Třeboň je město ležící v Třeboňské pánvi na Zlaté stoce mezi rybníky Svět a Rožmberk. Má necelých 9 000 obyvatel a je lázeňským městem Má necelých 9 000 obyvatel a je lázeňským městem a střediskem CHKO Třeboňsko. a střediskem CHKO Třeboňsko. rybník Svět rybník Rožmberk

5 Zpracování Autorka: Kristýna Malá, 9.B Autorka: Kristýna Malá, 9.B Dne: 9.10.2009 Dne: 9.10.2009 Zdroj: www.wikipedie.cz a www.google.cz Zdroj: www.wikipedie.cz a www.google.czwww.wikipedie.czwww.www.wikipedie.czwww.


Stáhnout ppt "Cestujeme po jižních Čechách Turistický kalendář na týdenní pobyt Hluboká n. Vltavou Český Krumlov Lipno České Budějovice Tábor Písek Třeboň."

Podobné prezentace


Reklamy Google