Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Pesticidy Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Kateřina Průšová. Dostupné z Metodického portálu www.rvp.cz, ISSN: 1802-4785,

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Pesticidy Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Kateřina Průšová. Dostupné z Metodického portálu www.rvp.cz, ISSN: 1802-4785,"— Transkript prezentace:

1 Pesticidy Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Kateřina Průšová. Dostupné z Metodického portálu ISSN: , financovaného z ESF a státního rozpočtu ČR. Provozováno Výzkumným ústavem pedagogickým v Praze.

2 Pesticidy Dělení pesticidů – podle účinku
Látky hubící nejrůznější škůdce Problematický vztah k ŽP Dělení pesticidů – podle účinku Insekticidy Herbicidy Fungicidy Rhodenticidy

3 Insekticidy Cílová skupina – hmyz Malárie ročně 3 miliony obětí
Červeně označeny oblasti výskytu malárie

4 Herbicidy Cílová skupina – rostliny Hubení plevelů Zahrady, pole Pláže
Cesty, chodníky

5 Fungicidy Cílová skupina – houby a plísně Moření osiva
Postřik rostlin – víno, rajčata, růže, … Ošetření dřevěných staveb Léčiva – kožní plísně

6 Rhodenticidy Cílová skupina – hlodavci (myši, potkani)
Zabraňují srážení krve

7 Náhrada pesticidů Biologická ochrana Např.
Lapače s feromonovými přípravky Podpora přirozených predátorů Výhody Šetrnější k živ. prostředí

8 Zdroje Snímek 3. Petaholmes. cs.wikipedia.org. [online]. Malaria map.PNG [cit ]. Dostupné pod licencí Public domain na WWW: <http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:Malaria_map.PNG>. Snímek 6. Reg Mckenna. cs.wikipedia.org. [online]. WildRat.jpg [cit ]. Dostupné pod licencí Creative Commons na WWW: <http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:WildRat.jpg>.


Stáhnout ppt "Pesticidy Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Kateřina Průšová. Dostupné z Metodického portálu www.rvp.cz, ISSN: 1802-4785,"

Podobné prezentace


Reklamy Google