Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Tropický deštný les Dostupné z Metodického portálu www.rvp.cz, ISSN: 1802-4785, financovaného z ESF a státního rozpočtu ČR. Provozováno Výzkumným ústavem.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Tropický deštný les Dostupné z Metodického portálu www.rvp.cz, ISSN: 1802-4785, financovaného z ESF a státního rozpočtu ČR. Provozováno Výzkumným ústavem."— Transkript prezentace:

1 Tropický deštný les Dostupné z Metodického portálu ISSN: , financovaného z ESF a státního rozpočtu ČR. Provozováno Výzkumným ústavem pedagogickým v Praze. Obr. 1 – Rio Madre de Dios (Peru)

2 Podmínky pro život vlhké a teplé podnebí teploty se během roku mění jen velmi málo srážky: 2 000– mm/rok –vysoký roční úhrn srážek je zapříčiněn nízkým tlakem nad rovníkem (jedna z tzv. konvergenčních zón) vysoká vlhkost vzduchu Dostupné z Metodického portálu ISSN: , financovaného z ESF a státního rozpočtu ČR. Provozováno Výzkumným ústavem pedagogickým v Praze. Obr. 2 – Tropický deštný les (Austrálie)

3 Rozložení ve světě Dostupné z Metodického portálu ISSN: , financovaného z ESF a státního rozpočtu ČR. Provozováno Výzkumným ústavem pedagogickým v Praze. Amazonský prales Konžský prales Indonésie většinou v okolí rovníku (tropický podnebný pás) největší Amazonský prales (Jižní Amerika) dále Konžský (Afrika), Indonésie a Přední a Zadní Indie (Asie) Obr.3

4 Fauna žije zde více než ½ živočišných druhů mnohé druhy hmyzu (komáři – př. Anopheles, přenašeč malárie) obojživelníci – pralesničky (malé jedovaté žabky) některé druhy opic Dostupné z Metodického portálu ISSN: , financovaného z ESF a státního rozpočtu ČR. Provozováno Výzkumným ústavem pedagogickým v Praze. Obr. 5 – Pralesnička batiková Obr. 4 – Anopheles

5 Flóra velmi rozmanitá najdeme zde např. rychle rostoucí stromy –jinak též předrůstové stromy nižší patra ekosystému (keře a traviny) mají omezený přístup ke světlu Dostupné z Metodického portálu ISSN: , financovaného z ESF a státního rozpočtu ČR. Provozováno Výzkumným ústavem pedagogickým v Praze. Obr. 6 Obr. 7

6 Zajímavost a problematika ZajímavostZajímavost –tropický deštný les váže velké množství oxidu uhličitého a je producentem kyslíku ProblematikaProblematika –kácení a vypalování tropických deštných lesů Důvody:Důvody: –vzácná dřeva (výroba nábytku) –půda pro zemědělskou činnost –zisk přírodních léčiv Dostupné z Metodického portálu ISSN: , financovaného z ESF a státního rozpočtu ČR. Provozováno Výzkumným ústavem pedagogickým v Praze. Obr. 8

7 Použité zdroje informací Veškeré použité zdroje obrázků [cit ]. Dostupné pod licencí Public domain na Obr Obr. 8 – Veškeré použité zdroje obrázků [cit ]. Dostupné pod licencí Creative Commons na Obr. 2 – Obr. 3 – Obr. 5 – Obr. 6 – Obr. 7 – Veškeré použité zdroje obrázků [cit ]. Dostupné pod licencí GNU Free Documentation License na Obr. 4 – Ostatní informace vytvořeny z vlastních zdrojů. Dostupné z Metodického portálu ISSN: , financovaného z ESF a státního rozpočtu ČR. Provozováno Výzkumným ústavem pedagogickým v Praze.


Stáhnout ppt "Tropický deštný les Dostupné z Metodického portálu www.rvp.cz, ISSN: 1802-4785, financovaného z ESF a státního rozpočtu ČR. Provozováno Výzkumným ústavem."

Podobné prezentace


Reklamy Google