Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

TEST 06. Otázka číslo 1. Mezi hlavní typy mraků řadíme: a) stratus, typus a cumulus; b) cirrus, typus a stratus; c) stratus, cirrus a cumulus.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "TEST 06. Otázka číslo 1. Mezi hlavní typy mraků řadíme: a) stratus, typus a cumulus; b) cirrus, typus a stratus; c) stratus, cirrus a cumulus."— Transkript prezentace:

1 TEST 06

2 Otázka číslo 1. Mezi hlavní typy mraků řadíme: a) stratus, typus a cumulus; b) cirrus, typus a stratus; c) stratus, cirrus a cumulus.

3 Otázka číslo 2. Sopouch je: a) krajinný prvek krasu; b) je místo výstupu vodních par s teplotou do 200 o C; c)spojovací kanál mezi kráterem a vulkanickým krbem.

4 Otázka číslo 3. Pohyb ztekuceného pyroklastického materiálu po svahu vulkánu dolů označujeme za: a)stékání; b)lahar; c)lapil.

5 Otázka číslo 4. Puklina se od zlomu liší především: a)tvarem a průběžností; b)průběžností a rozsahem; c)pohybem.

6 Otázka číslo 5. Druhým nejpomalejším svahovým pohybem je: a) sesouvání; b) stékání; c) ploužení.

7 Otázka číslo 6. Nejmenší vulkány jsou: a) stratovulkány; b) efuzivní vulkány; c) explozivní vulkány.

8 Otázka číslo 7. Horské otřesy jsou spojeny s: a) pohyby horninových hmot na okraji litosférických desek; b) důlní činností; c) pohyby horských oblastí.

9 Otázka číslo 8. Kambrium je období: a) paleozoika (prvohor); b) mesozoika (druhohor); c) kenozoika (třetihor).

10 Otázka číslo 9. Pocitová teplota je závislá na: a) rychlosti větru a vlhkosti; b) rosném bodě; c) oblačnosti.

11 Otázka číslo 10. Konvergentní hranice litosférických desek je reprezentována: a) driftem; b) riftem; c) subdukční zónou.

12 Otázka číslo 11. P-vlna neprochází skupenstvím: a) pevným; b) kapalným; c) plynným.

13 Otázka číslo 12. Družicový snímek složený z infračerveného, zeleného a modrého spektra se označuje za: a) barevný; b) multispektrální; c) multifunkční.

14 Otázka číslo 13. Kde na Zemi vystupuje oceánský hřbet nad mořskou hladinu: a) na Havajských ostrovech; b) na Islandu; c) v Japonsku.

15 Otázka číslo 14. Mezi tři základní segmenty GPS nepatří: a) pozemní segment; b) kosmický segment; c) naváděcí segment.

16 Otázka číslo 15. Střídání dob ledových a meziledových souvisí s: a) klimatickými cykly; b) globálním oteplováním; c) znečištěním ovzduší.


Stáhnout ppt "TEST 06. Otázka číslo 1. Mezi hlavní typy mraků řadíme: a) stratus, typus a cumulus; b) cirrus, typus a stratus; c) stratus, cirrus a cumulus."

Podobné prezentace


Reklamy Google