Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Základní škola a mateřská škola T. G. Masaryka Milovice, Školská 112, 28923 Milovice projekt v rámci Operačního programu VZDĚLÁVÁNÍ PRO KONKURENCESCHOPNOST.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Základní škola a mateřská škola T. G. Masaryka Milovice, Školská 112, 28923 Milovice projekt v rámci Operačního programu VZDĚLÁVÁNÍ PRO KONKURENCESCHOPNOST."— Transkript prezentace:

1 Základní škola a mateřská škola T. G. Masaryka Milovice, Školská 112, 28923 Milovice projekt v rámci Operačního programu VZDĚLÁVÁNÍ PRO KONKURENCESCHOPNOST Šablona číslo: IV / 2 Lomené výrazy. Řešení slovních úloh Název: Matematika – 9.r, Lomené výrazy. Řešení slovních úloh. Anotace: Materiál obsahuje slovní úlohy řešené pomocí výrazů, lomených výrazů. Autor: Tamara Huková. Datum: 10.11.2011 Jazyk: čeština Ročník: IX. Předmět: Matematika. Očekávaný výstup: Žáci dokážou sestavit výraz nebo lomený výraz pro řešení slovní úlohy, určují podmínky. Klíčová slova: výraz, lomený výraz, podmínky. Druh učebního materiálu:Power Pointová prezentace. Autorem materiálu a všech jeho částí,není-li uvedeno jinak,je Tamara Huková. Dostupné na www.zsmilovice.cz, OP Vzdělávání pro konkurenceschopnost, www.zsmilovice.cz financovaného z ESF a státního rozpočtu ČR.

2 Lomené výrazy. Autorem materiálu a všech jeho částí,není-li uvedeno jinak,je Tamara Huková. Dostupné na www.zsmilovice.cz, OP Vzdělávání pro konkurenceschopnost, www.zsmilovice.cz financovaného z ESF a státního rozpočtu ČR.

3 . = ( 1 1-a ) : ( 2a 2 1-a -a ) = Autorem materiálu a všech jeho částí,není-li uvedeno jinak,je Tamara Huková. Dostupné na www.zsmilovice.cz, OP Vzdělávání pro konkurenceschopnost, www.zsmilovice.cz financovaného z ESF a státního rozpočtu ČR.

4 Zjednodušte výraz a určete podmínky. (X 2 -6x+9)(y 2 -25) (y 2 -10y+25).(x 2 -9) = Doplňte výraz tak, aby platila rovnost, a určete podmínky. a+b ab-1 a 2 b 2 -1 = Autorem materiálu a všech jeho částí,není-li uvedeno jinak,je Tamara Huková. Dostupné na www.zsmilovice.cz, OP Vzdělávání pro konkurenceschopnost, www.zsmilovice.cz financovaného z ESF a státního rozpočtu ČR.

5 Zjednodušte výraz. 2x-5 x-3 4x 2 -25 x 2 -6x+9 = Vypočítejte hodnotu výrazu a: 376 548x + 376 548x + (7krát) 376 548x + 376 548x a == Autorem materiálu a všech jeho částí,není-li uvedeno jinak,je Tamara Huková. Dostupné na www.zsmilovice.cz, OP Vzdělávání pro konkurenceschopnost, www.zsmilovice.cz financovaného z ESF a státního rozpočtu ČR.

6 Uprostřed čtvercového pozemku o straně 80m je kruhový bazének, který zaujímá 20% výměry pozemku. Jaký poloměr má bazén? S čtv. = a 2 = 80 2 = 6400m 2 S baz. = 6400.0,2 =1280m 2 S baz. = Autorem materiálu a všech jeho částí,není-li uvedeno jinak,je Tamara Huková. Dostupné na www.zsmilovice.cz, OP Vzdělávání pro konkurenceschopnost, www.zsmilovice.cz financovaného z ESF a státního rozpočtu ČR.

7 Autorem materiálu a všech jeho částí,není-li uvedeno jinak,je Tamara Huková. Dostupné na www.zsmilovice.cz,OP Vzdělávání pro konkurenceschopnost, financovaného z ESF a státního rozpočtu ČR.


Stáhnout ppt "Základní škola a mateřská škola T. G. Masaryka Milovice, Školská 112, 28923 Milovice projekt v rámci Operačního programu VZDĚLÁVÁNÍ PRO KONKURENCESCHOPNOST."

Podobné prezentace


Reklamy Google