Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Antonín Hejtmánek. Mamut je vyhynulý rod z čeledi slonovitých a řádu chobotnatců. Největší z mamutů, mamut císařský, sice v kohoutku dosahoval výšky nejméně.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Antonín Hejtmánek. Mamut je vyhynulý rod z čeledi slonovitých a řádu chobotnatců. Největší z mamutů, mamut císařský, sice v kohoutku dosahoval výšky nejméně."— Transkript prezentace:

1 Antonín Hejtmánek

2 Mamut je vyhynulý rod z čeledi slonovitých a řádu chobotnatců. Největší z mamutů, mamut císařský, sice v kohoutku dosahoval výšky nejméně 4 metrů a mamuti vážili i 6 až 8 tun, ale většina druhů mamutů byla velká jen asi jako dnešní slon indicky. Pro mamuty jsou typickým znakem kly, které se vyvinuly z předních zubů. Mamuti byli býložravci. Žili v travnatých stepích a tundrách, které v jejich době pokrývaly velkou část Evropy, Asie a Severní Ameriky. Většina mamutů vyhynula na konci poslední doby ledové. Ještě před 18 až 13 tisíci lety byli rozšířeni ve východní Sibiři, v Beringii a na Aljašce. Úplně zde vymizeli před 10 až 8 tisíci lety.

3

4 Mamut severní Mammuthus columbi Mammuthus thogontheri

5 Jaký mamut je největší na světě? Kolik váží normální mamut? Kdy vymizeli mamuti?

6 Mamut císařský. Mamut váží 6 až 8 tun. Mamuti vymizeli prěd 10 až 8 tisíci lety.

7

8


Stáhnout ppt "Antonín Hejtmánek. Mamut je vyhynulý rod z čeledi slonovitých a řádu chobotnatců. Největší z mamutů, mamut císařský, sice v kohoutku dosahoval výšky nejméně."

Podobné prezentace


Reklamy Google