Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Vypracovala Martina Šanderová 18.10.2007. Živorodí Vejcorodí a.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Vypracovala Martina Šanderová 18.10.2007. Živorodí Vejcorodí a."— Transkript prezentace:

1 Vypracovala Martina Šanderová 18.10.2007

2 Živorodí Vejcorodí a

3 Samice rodí mláďata ve vejcích. Mláďata po narození olizují mat. mléko z mléčných bradavek samice. Vyskytují se jen na Nové Guineji a V Austrálii. Do vejcorodých patří Ptakopysk podivný a Ježura Australská. Samice rodí mláďata ve vejcích. Mláďata po narození olizují mat. mléko z mléčných bradavek samice. Vyskytují se jen na Nové Guineji a V Austrálii. Do vejcorodých patří Ptakopysk podivný a Ježura Australská.

4 Rodí živá mláďata Rodí živá mláďata Vačnatí Vačnatí Vačnatí Placentálové Placentálové Placentálové

5 Vačnatí rodí špatně vyvinutá mláďata, protože nemají dobře vyvinutou placentu. Mláďata se dál vyvíjí ve vaku samice. Mezi Vačnatce patří Klokan, Koala a Vačice Opossum

6 1)Hmyzožravci 2)Letouni 3)Chudozubí 4)Hlodavci 5)Zajíci 6)Šelmy 7)Ploutvonožci 8)Kytovci 9)Chobotnatci 10)Lichokopytníci 11)Sudokopytníci 12)Primáti

7 Kytovci jsou největší živočichové na Zemi. Přizpůsobili se k životu v moři. Plavou pomocí vodorovné ocasní ploutve. Dorozumívají se zvuky. Samice rodí jedno mládě, které po porodu vynese k hladině, aby se mohlo poprvě nadechnout. Velryba grónská: Plave pomalu a nepotápí se hluboko. Živí se planktonem. Delfín obecný: Živí se rybami. Plavou v hejnech. Vorvaň tuponosý: Dorůstá délky 20 až 25 m. Pod vodou vydrží až 80 min.

8 Jedinými zástupci Chobotnatců jsou sloni. Kly vznikly přeměnou dvou horních řezáků. Žijí ve stádech o počtu 20 až 100 jedinců. Jsou to býložravci. Samice rodí většinou 1 mládě. Březí u slona je 22 měsíců. O mládě se slonice stará dlouho. Mládě je kojeno šest let po narození. Slon Africký: Žije ve velké části Afriky. Dorůstá výšky 3,5 m. Slon Indický: žije v jižní Asii, na Borneu, Cejlonu a Sumatře. Dorůstá výšky 3 m. Je využíván k pracem na plantáži. Předchůdce slonů

9 Jsou velice rychlý běžci. Drápy na nohou mají zatažitelné. Mají dobře vyvinutý zrak, sluch, čich i hmat. Mají pružné mrštné tělo. 1)Rys ostrovid 6) Gepard královský 2) Kočka divoká 7) Puma Americká 3) Lev 8) Lasice kolčava 4) Tygr 9) Lasice hranostaj 5) Levhart skvrnitý 10) Kuna skalní Lvi žijí ve smečkách, kořist loví lvice. Tygr je největší kočkovitá šelma. Gepard žije v Africké stepi. Dokáže krátce běžet 100 km/h.

10 Lachtan: Samice rodí jedno mládě, které umí plavat dva týdny po porodu. Přizpůsobili se životu ve vodě. Jsou to masožravci. Živí se rybami. Vyskutují se v arktickém nebo mírném pásu. Mrož: Dva horní zuby se změnili v kly. Mláďata plavou hned po narození. Tuleň: Živí se rybami i ploutvonožci. Zadní nohy slouží pouze pro plavání.

11 Umí se aktivně pohybovat ve vzduchu. Přední končetiny jsou přeměněny v křídla. Mezi prsty a tělem je létací blána. Orientují se pomocí Echokolace. Netopíři: Mládě se narodí holé a slepé. Živí se hmyzem. Kaloni: Jsou býložraví. Živí se ovocem. Vrápenci: Orientují se pomocí blanitých výrůstků na čenichu.

12 Žijí pouze ve Střední a Jížní Americe. Mají velmi dobrý čich, který používají k hledání potravy. Lenochod: Žije v tropech. Celý život je zavěšen hlavou dolů. Mají pomalé životní projevy. Trus vylučují 1 za 8-10 dní, spí 15 hod. Mravenečník: Živí se mravenci a termity, které vyhrabávají ostrými drápy. Pásovec: Při nebezpečí se zahrabají do země nebo se stočí do koule.V ústech mají až 100 drobných zubů.

13 Živí se hmyzem. Mezi ně patří krtek Krtek: Žije v podzemí. Má dokonale vyvinutý čich a hmat. Ale oči má zakrnělé.


Stáhnout ppt "Vypracovala Martina Šanderová 18.10.2007. Živorodí Vejcorodí a."

Podobné prezentace


Reklamy Google