Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Sloni.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Sloni."— Transkript prezentace:

1 Sloni

2 Zařazení Slon africký Druhy: Slon pralesní Slon indický
Říše:Živočichové Podkmen:Obratlovci Kmen:Strunatci Třída:Savci Rod:Slon Čeleď:Slonovití Řád:Chobotnatci

3 Největší žijící suchozemský savec.
Slon se dožívá 60 až 70 let. Největší žijící suchozemský savec. Samice slona je březí 20 až 22 měsíců, což je nejdelší doba březosti u suchozemského zvířete.

4 Charakteristika V horku si často chobotem na sebe házeji písek, prach či vodu. Slon je charakteristický svým chobotem, což je kombinace nosu a horního rtu, který používá pro získání potravy, která je příliš vysoko. Slon je také schopen jím zvednout náklad o hmotnosti až 1 tuny.

5 Výskyt

6 Sloni jsou v současnosti přísně chráněný druh po celém světě.
Zajímavosti Sloni jsou v současnosti přísně chráněný druh po celém světě. Největší suchozemské zvíře. Největšího slona zastřelili v Angole v roce 1974, vážil kilogramů.

7 Sloni mají také kly. Tyto velké zuby jim vyčnívají z tlamy.
Sloní kly Sloni mají také kly. Tyto velké zuby jim vyčnívají z tlamy. Nejdelší kly ,48 m a váží 117kg. Sloní kly jsou jedním z hlavních důvodů jejich lovu. Obchod s nimi je zakázán v mnoha státech,ale pytláci to i nadále porušují.

8 Neogén (před až lety) Některé části zemského povrchu nabývaly již své dnešní podoby. během neogénu e postupně zvětšovala plocha souše a podnebí se začalo opět ochlazovat. Přírodní podmínky prospívaly zejména savcům. z kopytníků se vyvíjeli nosorožci, tapíři a koně. Pokračoval vývoj chobotnatců. Z rodu Mastodon se vyvinula větev rodu Loxodonta, ke které patří dnešní africký slon a větev Euelephas, ke které náleží dnešní slon indický.

9 Kdo patřil do neogénu? Thylacosmilus Eusmilus Phorusrhacos Titanis
Eurhinodelphis

10 Deinotherium Chobotnatec dorůstající největších rozměrů - vysoký 4,7 m a nápadný silnými, dolů otočenými kly. Vyrůstaly mu, na rozdíl od dnešních slonů, ze spodní čelisti. Nebyly to zbraně, ale sloužily k odlupování kůry stromů nebo vyhrabávání hlíz. Deinotherium nebyl předchůdcem dnešních slonů, pouze jejich vzdálenějším příbuzným.

11 Nedrážděte slona! Reportér BBC Anton Turner chtěl nabídnout divákům strhující záběry afrických slonů. Jeho životní poslání se mu stalo osudným, zabil ho rozzuřený samec v africké Tanzanii.

12 Slon třetím nejnebezpečnějším zvířetem
Na třetím místě se nachází sloni. To je chytré zvíře, a proto nepochopitelné. A zvláště nebezpečný je slon-pobuda, vyhnaný ze svého stáda v době manželství. Ten udeří na jakýkoli pohybující objekt. Sloni z Afriky a Indie zabíjí asi 500 lidí ročně. Slon třetím nejnebezpečnějším zvířetem

13 1.nejnebezpečnější zvíře naší planety
1.moskiti Nejsmrtonosnější zvíře je na první pohled neškodný hmyz jako komára. Většina komářích kousnutí jen vám dává prostě pocit svědění. V důsledku tyto mále škůdce jsou odpovědné za smrt více než tři miliony lidí ročně. Ale komáři ještě přenaší malárii a infikují krev-nesenými parazity.

14 2.nejnebezpečnější zvíře naší planety
Pak už bude využívat všech svých 3000 zubů,aby kousla cokoli, co se hybá. 2.Žraloci Bílý žralok sebevědomě drží druhé místo. Krev ve vodě může vyvolat pocit hladu neuvěřitelné síly. Bílý žralok je považován za nejnebezpečnější a nejsilnější ze všech žraloků, dokonce jí přezdívájí „bílý vrah". Většina útoků jsou na potápěči a surfaři z australského pobřeží a na pobřeží Kalifornie

15 Sloní kostra

16 Trénink slonů k přepravě dřeva v Thajsku

17 Zbytek je listí, kořínky, ovoce, semínka či květiny.
Potrava Sloni jsou býložraví a tráví denně až 16 hodin konzumací rostlinné potravy. 50 % potravy tvoří trávy. Zbytek je listí, kořínky, ovoce, semínka či květiny.

18 Sloní vtipy Proč ten slon nosí modré tenisky? Protože ty růžové jsou mu malé. Proč žijí sloni ve stádech? Aby dostali množstevní slevy na modré tenisky. Proč plavou sloni na zádech? Aby si nenamočili tenisky. Jak dáš slona do ledničky? Otevřeš dveře, dáš dovnitř slona, zavřeš dveře. Jak dáš do ledničky žirafu? Otevřeš dveře, vyndáš slona, dáš dovnitř žirafu, zavřeš dveře. Kolik slonů se vejde do taxíku? Čtyři. Jeden vedle šoféra a tři vzadu. Kolik žiraf se vejde do taxíku? Ani jedna, vždyť je tam plno slonů. Jak zjistíš, že jsou u tebe sloni na návštěvě? Před domem parkuje taxík.

19 Kolik nohou má slon na obrázku?

20

21 Prezentaci vytvořila Nicola Hájková
Zdroje Prezentaci vytvořila Nicola Hájková

22


Stáhnout ppt "Sloni."

Podobné prezentace


Reklamy Google