Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

UČÍME V PROSTORU Název předmětu: Název a ID tématu: Zpracoval(a): Technické kreslení Sestavné výkresy ST14 Ing. Petra Janíčková STROJÍRENSTVÍ.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "UČÍME V PROSTORU Název předmětu: Název a ID tématu: Zpracoval(a): Technické kreslení Sestavné výkresy ST14 Ing. Petra Janíčková STROJÍRENSTVÍ."— Transkript prezentace:

1 UČÍME V PROSTORU Název předmětu: Název a ID tématu: Zpracoval(a): Technické kreslení Sestavné výkresy ST14 Ing. Petra Janíčková STROJÍRENSTVÍ

2 SESTAVNÉ VÝKRESY

3  Používají se pro montáž součástí v sestavu  U složitějších výrobků se kreslí i výkresy podsestav

4 NÁLEŽITOSTI VÝKRESU SESTAVENÍ Výkres sestavení obsahuje:  Zobrazení montážní jednotky  Odkazy na jednotlivé položky – pozice  Údaje o svarech, pájených a lepených spojích  Popisové pole (nevyplňuje se v něm materiál a polotovar)  Seznam položek (kusovník, rozpiska)  Kóty důležité pro montáž (uložení)

5 NÁLEŽITOSTI VÝKRESU SESTAVENÍ

6 DRUHY VÝKRESŮ SESTAVENÍ Výkresy sestavení mohou být: KÓTOVANÉ (méně časté) NEKÓTOVANÉ (častější)

7 SEZNAM POLOŽEK NA SAMOSTATNÉM LISTĚ

8 SEZNAM POLOŽEK NA VÝKRESE SESTAVENÍ

9 NÁLEŽITOSTI SEZNAMU POLOŽEK  Číslo položky  Název a číslo položky  Číslo výkresu u součástí vyráběných, nebo označení součástí normalizovaných  Polotovar a materiál u nenormalizovaných součástí  Množství kusů pro jeden výrobek. Jednotky, pokud jsou jiné než kusy, např. kilogramy, metry, apod.  Hmotnost jednoho kusu příslušné položky


Stáhnout ppt "UČÍME V PROSTORU Název předmětu: Název a ID tématu: Zpracoval(a): Technické kreslení Sestavné výkresy ST14 Ing. Petra Janíčková STROJÍRENSTVÍ."

Podobné prezentace


Reklamy Google