Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Martina Špačková. ANOTACE Materiál seznamuje žáky se základy technického kreslení,

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Martina Špačková. ANOTACE Materiál seznamuje žáky se základy technického kreslení,"— Transkript prezentace:

1 Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Martina Špačková. ANOTACE Materiál seznamuje žáky se základy technického kreslení, ukazuje postup při zhotovení technického výkresu Druh učebního materiáluDUM Očekávané výstupy Žák se seznámí se základy technického kreslení, zhotoví jednoduchý technický výkres se všemi jeho technickými náležitostmi Pro koho je materiál určen Žáci 7. ročníku ZŠ Autor Mgr. Martina Špačková Datum vzniku 1.9. 2012 Vzdělávací oblast Člověk a svět práce Technické kreslení Svět práce, 7. ročník VY_32_INOVACE_337, 17. sada, SP

2 TECHNICKÉ KRESLENÍ II. část -MĚŘÍTKA -ÚPRAVA VÝKRESŮ -POPISOVÉ POLE Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Martina Špačková.

3 MĚŘÍTKA Měřítko - je poměr mezi rozměry obrazu na výkresu a rozměry skutečného předmětu. Vhodným měřítkem lze zmenšit obraz rozměrného a jednoduchého předmětu, nebo naopak zvětšit obraz předmětu příliš drobného. Kromě kreslení ve skutečné velikosti (M 1 : 1) se užívají následující měřítka: Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Martina Špačková.

4 MĚŘÍTKA pro zmenšení – 1 : 2, 1 : 5, 1 : 10, 1 : 15, 1 : 20, 1 : 50, 1 : 100 pro zvětšení – 2 : 1, 5 : 1, 10 : 1 Měřítko, se zapisuje do příslušné rubriky rohového razítka. Jestliže jsou některé části výkresu kresleny v jiném měřítku, tato část výkresu je označena samostatným měřítkem. Například M 2 : 1. Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Martina Špačková.

5 Značky po oříznutí Lem Rámec kreslící plochy Středící značka Popisové pole Úprava výkresu Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Martina Špačková.

6 POPISOVÉ POLE obsahuje jméno vlastníka výkresu, název a obsah, číslo výkresu, jméno autora, datum, měřítko, způsob zpracování apod. v pravém dolním rohu výkresu, navazuje přímo na rámec kreslící plochy; šířka max. 170 mm Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Martina Špačková.

7 VYPRACOVAL SCHVÁLIL ZADÁNÍ NÁZEV VÝKRESU NÁZEV ŠKOLY DATUM ČÍSLO VÝKRESU ŠKOLNÍ POPISOVÉ POLE Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Martina Špačková.

8 Úkol č. 2 Na výkrese formátu A4 narýsuj rámec (okraje) a středící značky. (Okraje budou mít šířku 1 cm a středící značky délku 2 cm). Do pravého dolního rohu vyrýsuj „školní popisové pole“. Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Martina Špačková.

9 Použité zdroje Autor neuveden. Technické kreslení. www.mendelu.cz [online]. [cit. 2012-11-02]. Dostupný na WWW: http://user.mendelu.cz/provazni/prednasky/tech_kresl.pdf Autor neuveden. Technické kreslení. www.mendelu.cz http://user.mendelu.cz/provazni/prednasky/tech_kresl.pdf Technický výkres. Wikipedia: the free encyklopedia. [online]. [cit. 2012-11- 02]. Dostupný na WWW: http://cs.wikipedia.org/wiki/Technick%C3%BD_v%C3%BDkres#Stroj.C3.AD rensk.C3.BD_v.C3.BDkres http://cs.wikipedia.org/wiki/Technick%C3%BD_v%C3%BDkres#Stroj.C3.AD rensk.C3.BD_v.C3.BDkres Autorem obrázků je Mgr. Bc. Martina Špačková Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Martina Špačková.


Stáhnout ppt "Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Martina Špačková. ANOTACE Materiál seznamuje žáky se základy technického kreslení,"

Podobné prezentace


Reklamy Google