Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

VY_32_INOVACE_09-2-15_Rozvoj klíčových kompetencí ve výchově ke zdraví v 7. - 9. ročníku. Oplodnění Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "VY_32_INOVACE_09-2-15_Rozvoj klíčových kompetencí ve výchově ke zdraví v 7. - 9. ročníku. Oplodnění Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno."— Transkript prezentace:

1 VY_32_INOVACE_ _Rozvoj klíčových kompetencí ve výchově ke zdraví v ročníku. Oplodnění Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Barbora Chaloupecká ŠABLONA: III/2 – Inovace a zkvalitnění výuky prostřednictvím ICT Anotace Prezentace seznamuje žáky s procesem oplodnění. Prezentaci lze také použít k zápisům z hodiny do sešitu. Vhodné pro žáky 9. ročníku. Vypracovala Mgr. Barbora Chaloupecká Oblast Člověk a zdraví

2 Oplodnění Těhotenství začíná početím a končí porodem Trvá 38 týdnů Je rozděleno do tří trimestrů [cit ]. Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW: <

3 Oplodnění První krok – pohlavní styk Mužské spermie přežijí v ženském těle asi 48hod Spermie mají dlouhý bičík, který používají k pohybu Během menstruačního cyklu je uvolněno jen jedno vajíčko (výjimečně víc) [cit ]. Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW: 3140x.jpg

4 Oplodnění K oplodnění vajíčka spermií dochází ve vejcovodu Proniknutí spermie do vajíčka může trvat až 20 minut Po spojení vajíčka a spermie se povrch změní Oplodnění ve zkumavce se používají při neplodnosti nebo k oplodnění žen bez partnera [cit ]. Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW:

5 Spermie Nakreslete si obrázek i s popisky [cit ]. Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW: hlavičkakrčekbičík

6 Vajíčko [cit ]. Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW:

7 Oplodnění ve vejcovodu Podívejte se, jak je dlouhá cesta spermie až do vejcovodu [cit ]. Dostupný pod licencí Creative Commons na WWW:


Stáhnout ppt "VY_32_INOVACE_09-2-15_Rozvoj klíčových kompetencí ve výchově ke zdraví v 7. - 9. ročníku. Oplodnění Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno."

Podobné prezentace


Reklamy Google