Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Těhotenství, dětství a dospívání Petra Koudelková, Anna Soukupová.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Těhotenství, dětství a dospívání Petra Koudelková, Anna Soukupová."— Transkript prezentace:

1 Těhotenství, dětství a dospívání Petra Koudelková, Anna Soukupová

2 Těhotenství, dětství a dospívání Péťa Koudelková Anička Soukupová

3 Těhotenství

4 Těhotenství základní informace Těhotenství je proces, při kterém vynosí žena živé potomky. Začíná početím Končí porodem, potratem nebo interupcí

5 Matka v těhotenství Těhotenství trvá cca. 40 týdnů V 1. fázi hrozí nejvyšší riziko potratu

6 Růst dítěte během těhotenství 6. měsíc 7. měsíc 8. měsíc 9. měsíc 1. měsíc 2. měsíc 3. měsíc 4. měsíc 5. měsíc

7 Porod porod je proces při kterém se z plodu stává samostatný jedinec je úspěšným ukončením těhotenství u savců opouští plod dělohu matky a je přerušena pupeční šňůra

8 Dětství dítě se učí hygienické návyky a získává sociální dovednosti Občas je konec dětství ztotožňován s dosažením dospělosti, jindy se fáze dospívání nebo její část k dětství již nepočítá.

9 Období dětství Novorozenec (0-6 týdnů) Kojenec (6 týdnů – 1,5 roku) Batole (1,5 roku- 2,5 roku) Předškolní věk(3 roky-6 let) Mladší školní věk(6-12 let) Starší školní věk(12-15 let)

10 Dětský lékař Každé dítě do 18 let, má svého dětského lékaře tzv. pediatra Má kartu ve které jsou: nemoci, očkování atd… Zdravotní a očkovací průkaz a kartu pojištěnce Od 18 let už má dítě lékaře pro dospělé

11 Kojenci a děti - zdraví Co se týče kojenců a dětí, nelze k nim přistupovat, jako k “malým dospělým“. “. Jelikož jejich nervová soustava, dýchací ústrojí ani reprodukční systém ještě nejsou plně vyvinuty, jsou mnohem citlivější na ohrožení zdraví než dospělí.

12 Dospívání (puberta) u chlapců a dívek Dospívání je konec dětství. Dívkám a chlapcům se mění tělo i osobnost a začínají pohlavně dozrávat. Toto období neprožívá jen "skoro" dospělý, ale celá jeho rodina a blízké okolí.

13 Dospívání začíná u dívek mezi 11. a 13. rokem a u chlapců mezi 13. a 15. rokem. Puberta (česky také dospívání) je období a proces tělesných změn, při kterých se tělo dítěte mění na tělo fyzicky dospělého člověka schopného se rozmnožovat.V těle produkují pohlavní orgány různé hormony.

14 Menstruační cyklus „ovulace“ Dochází při něm k uvolnění zralého vajíčka z vaječníku. Projevuje se krvácením. V té době už může dojít k oplodnění.

15 Schéma ženského pohlavního orgánu

16 Schéma mužského pohlavního orgánu

17 Informační zdroje http://cs.wikipedia.org/wiki/Kategori e:D%C4%9Btstv%C3%ADhttp://cs.wikipedia.org/wiki/Kategori e:D%C4%9Btstv%C3%AD http://cs.wikipedia.org/wiki/Puberta Brožurka čas proměn (dostáno ve škole) Vlastní hlava aj.


Stáhnout ppt "Těhotenství, dětství a dospívání Petra Koudelková, Anna Soukupová."

Podobné prezentace


Reklamy Google