Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Opakování - vývoj jedince 1)Jak dlouho trvá těhotenství? 2)Co je to embryo? 3)Kde dochází k oplodnění vajíčka? 4)Co je to placenta a jaká je její funkce?

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Opakování - vývoj jedince 1)Jak dlouho trvá těhotenství? 2)Co je to embryo? 3)Kde dochází k oplodnění vajíčka? 4)Co je to placenta a jaká je její funkce?"— Transkript prezentace:

1

2 Opakování - vývoj jedince 1)Jak dlouho trvá těhotenství? 2)Co je to embryo? 3)Kde dochází k oplodnění vajíčka? 4)Co je to placenta a jaká je její funkce? 5)Čím může být zárodek ohrožen? 6)Jak je zakončeno plodové období? 7)Co se děje v těle novorozence při porodu? 8)Je novorozenecká žloutenka infekční? Proč? 9)Jaké jsou hlavní reflexy novorozence? 10)Co je to mlezivo? 11)Jak se novorozenec dorozumívá? 12)Jak často novorozenec pije?

3 13)Čím se formuje páteř kojence? 14)Kdy se prořezávají první zuby? 15)Kdy se má dítě naučit základy hygieny a společenského chování? 16)Proč je pro děti vhodné čtení říkadel a básniček? 17)Čím se zlepšuje motorika a koordinace dítěte? 18)Kdy se prořezává trvalý chrup? 19)Co je to puberta? 20)Jaké je časové rozmezí pro adolescentní věk? 21)Kdy je člověk na vrcholu fyzických sil? 22)Čím se projevuje střední věk? 23)Jaké jsou projevy stáří? 24)Čím lze oddálit příznaky stárnutí?

4 1)Jak dlouho trvá těhotenství? - 40 týdnů 2)Co je to embryo? - zárodek, prvních 8 týdnů 3)Kde dochází k oplodnění vajíčka? - ve vejcovodu 4)Co je to placenta a jaká je její funkce? - dočasný orgán, umožňuje výživu plodu, produkuje hormony 5)Čím může být zárodek ohrožen? - virové choroby, léky, alkohol, nikotin, drogy … 6)Jak je zakončeno plodové období? - porodem, přestřižením pupeční šňůry 7)Co se děje v těle novorozence při porodu? - začínají pracovat plíce, uzavírají se pupečníkové cévy, odděluje se plicní oběh, uzavírá se srdeční přepážka, snižuje se počet červených krvinek 8)Je novorozenecká žloutenka infekční? Proč? - ne, jde o neschopnost jater rychle zpracovat barvivo ze zaniklých krvinek 9)Jaké jsou hlavní reflexy novorozence? - sací, pátrací, polykací, úchopový, úlekový, kašlání, kýchání … 10)Co je to mlezivo? - první mléko, vysoký obsah bílkovin a obranných látek 11)Jak se novorozenec dorozumívá? - pláč, úsměv, výraz, pohyby 12)Jak často novorozenec pije? - 10 - 12 x za den Otázky a odpovědi

5 13)Čím se formuje páteř kojence? - zvedáním hlavy, plazením, sedáním, stavěním 14)Kdy se prořezávají první zuby? - v šesti měsících 15)Kdy se má dítě naučit základy hygieny a společenského chování? - v batolecím věku od 1 do 3 let 16)Proč je pro děti vhodné čtení říkadel a básniček? - pro rozvoj slovní zásoby a rozumových schopností 17)Čím se zlepšuje motorika a koordinace dítěte? - pohybem a sportem 18)Kdy se prořezává trvalý chrup? - od šesti let 19)Co je to puberta? - období rychlého růstu, pohlavního dospívání a formování duševních a citových projevů 20)Jaké je časové rozmezí pro adolescentní věk? - 15 - 19 let 21)Kdy je člověk na vrcholu fyzických sil? - mezi 20. a 30. rokem 22)Čím se projevuje střední věk? - pokles fyzické výkonnosti, řídnutí kostí, menopauza u žen 23)Jaké jsou projevy stáří? - šedivění vlasů, kůže ztrácí pružnost, zhoršuje se vidění, sluch, omezuje se chuť a čich 24)Čím lze oddálit příznaky stárnutí? - pohybem, pravidelným rovnoměrným zatěžováním, správnou životosprávou, odpočinkem, optimistickým přístupem, duševní aktivitou


Stáhnout ppt "Opakování - vývoj jedince 1)Jak dlouho trvá těhotenství? 2)Co je to embryo? 3)Kde dochází k oplodnění vajíčka? 4)Co je to placenta a jaká je její funkce?"

Podobné prezentace


Reklamy Google