Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Alica Vacková 4.B 11.4.2013.  Novorozenecké období  Kojenecké období  Batolata  Předškoláci  Školáci  Období dospívání(puberta)  Dospělí  Období.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Alica Vacková 4.B 11.4.2013.  Novorozenecké období  Kojenecké období  Batolata  Předškoláci  Školáci  Období dospívání(puberta)  Dospělí  Období."— Transkript prezentace:

1 Alica Vacková 4.B 11.4.2013

2  Novorozenecké období  Kojenecké období  Batolata  Předškoláci  Školáci  Období dospívání(puberta)  Dospělí  Období stáří

3  Novorozenec je bezbranný a zcela závislý na své matce, ke které si vytváří silné citové pouto.

4  Kojenec se živí převážně mateřským mlékem, které pije od své matky. Postupně poznává i další členy domácnosti jako otce a sourozence.

5  Batolaty označujeme děti od 1-3let.  Batole se rychle pohybově rozvíjí říká první slova a věty a má prořezané zuby.

6  Předškoláci jsou děti staré 3-6let, které chodí do školky a připravují se do školy. Nejvíce se učí od svých rodičů.

7  Školní věk začíná nástupem do školy V 6letech a končí přibližně kolem 15let.

8  Na konci dospívání končí období puberty a zastavuje se růst do výšky.  Většina dospívajících stále ještě navštěvuje školu a připraveje se na své budoucí povolání.  Holkám začnou v pubertě růst prsa, ale ne vždy ve stejném věku. Některým začnou růst mezi 10-12lety a jiným později.  Klukům začnou růst vousy a změní se jim hlas.

9  Dospělí později zakládá svojí vlastní rodinu a vychovává svoje potomky.  Aktivně pracuje a učí své potomky.

10  Po 60letech začíná období stáří.  Snižuje se výška člověka, aktivita a můžou nastat různé nemoci.

11  Stárnutí je proces, který se projevuje stárnutím tělesné schránky a snižování efektivity a účinnosti organismu.

12  = běžná příčina smrti u člověka › u ostatních druhů je to spíše málokdy  stárnutí se dá těžko časově ohraničit  = věk, kdy se zvyšuje riziko úmrtí

13


Stáhnout ppt "Alica Vacková 4.B 11.4.2013.  Novorozenecké období  Kojenecké období  Batolata  Předškoláci  Školáci  Období dospívání(puberta)  Dospělí  Období."

Podobné prezentace


Reklamy Google