Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Člověk se mění Jednotliví lidé se navzájem liší různými znaky, jako barvou pleti, vlasů, utvářením očí, nosů, výškou, tloušťkou. Běloši mají ve srovnání.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Člověk se mění Jednotliví lidé se navzájem liší různými znaky, jako barvou pleti, vlasů, utvářením očí, nosů, výškou, tloušťkou. Běloši mají ve srovnání."— Transkript prezentace:

1 Člověk se mění Jednotliví lidé se navzájem liší různými znaky, jako barvou pleti, vlasů, utvářením očí, nosů, výškou, tloušťkou. Běloši mají ve srovnání s jinými skupinami lidí světlou pleť. Barva pleti ovšem není u všech stejná, někteří ji mají světlejší, jiní tmavší, mění se i opalováním. Bílé plemeno

2 Černé plemeno Černoši mají výrazně tmavou až černou barvu pleti a mívají kudrnaté tmavé vlasy.

3 Žluté plemeno Nápadným znakem jiných skupin lidí je utváření očí, které jsou poněkud sešikmené. Tito lidé mívají černé rovné vlasy.

4 Velký a malý člověk Někdy se od sebe lidé nápadně liší výškou.

5 Vývoj jedince Každý člověk se v průběhu svého života mění, vyvíjí se. Prochází několika etapami života: novorozenec kojenec batole předškolní věk školní věk dospělost stáří

6 Novorozenec – kojenec V prvém období svého života je každý člověk malý a bezbranný. Teprve se učí ovládat své tělo.

7 Batole Postupně se dítě učí sedět, pohybovat se, hrát si a mluvit.

8 Předškolní věk Než jdeme do školy, umíme už mluvit, hrát si, chodit. Jsme samostatní v jídle i v oblékání, učíme se správně chovat.

9 Školní věk Jako školáci máme spoustu práce, abychom se během řady let připravili pro život. Postupně dospíváme (puberta).

10 Dospělost Dospělí pracují v mnoha zaměstnáních. Každý nějak přispívá k životu ostatních. Dospělí se starají o děti, vychovávají je a pomáhají i těm, kteří už pracovat nemohou.

11 Stáří Ve stáří je člověk na zaslouženém odpočinku. Má mít radost z dětí, má právo na naši ohleduplnost a vděčnost.


Stáhnout ppt "Člověk se mění Jednotliví lidé se navzájem liší různými znaky, jako barvou pleti, vlasů, utvářením očí, nosů, výškou, tloušťkou. Běloši mají ve srovnání."

Podobné prezentace


Reklamy Google