Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Ontogeneze člověka - Vývin v průběhu života Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Věra Křivánková. Materiál zpracován v rámci.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Ontogeneze člověka - Vývin v průběhu života Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Věra Křivánková. Materiál zpracován v rámci."— Transkript prezentace:

1 Ontogeneze člověka - Vývin v průběhu života Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Věra Křivánková. Materiál zpracován v rámci projektu Implementace ICT techniky do výuky dle ŠVP na ZŠ Slavkov u Brna, Tyršova 977.

2  doba trvání asi 280 dní = 10 lunárních měsíců (9 kalendářních)  Oplození - splynutí vajíčka a spermie ve vejcovodu  Umělé oplodnění - ke splynutí pohlavních buněk dojde ve zkumavce

3 Obrázek 1

4 Obrázek 2

5  vajíčko se začíná dělit, vzniká morula, potom zárodek - EMBRYO (nepodobá se člověku)  do konce 3. měsíce těhotenství je možné umělé přerušení

6  v prvních dnech přijímá živiny z krve matky  později se vytváří placenta s pupeční šňůrou - přes ni dochází k látkové výměně mezi matkou a dítětem  vytvoří se plodové obaly a plodová voda

7 Obrázek 3

8 Obrázek 1 [cit. 2010-06-01]. Dostupný pod licencí Public Domain na WWW: http://en.wikipedia.org/wiki/File:Oocyte.jpg Obrázek 2 [cit. 2010-06-01]. Dostupný pod licencí Public Domain na WWW: http://en.wikipedia.org/wiki/File:Sperm-egg.jpg Obrázek 3 [cit. 2010-06-01]. Dostupný pod licencí Creative Commons Attribution 2.0 Generic na WWW: http://en.wikipedia.org/wiki/File:Human_Embryo_- _Approximately_8_weeks_estimated_gestational_age.jpg http://en.wikipedia.org/wiki/File:Human_Embryo_- _Approximately_8_weeks_estimated_gestational_age.jpgZdroje:


Stáhnout ppt "Ontogeneze člověka - Vývin v průběhu života Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Věra Křivánková. Materiál zpracován v rámci."

Podobné prezentace


Reklamy Google