Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

VY_52_INOVACE_03/2/21_ZEMĚPIS Austrálie - I. Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Vladan Chlumský ŠABLONA: III/2 – Inovace.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "VY_52_INOVACE_03/2/21_ZEMĚPIS Austrálie - I. Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Vladan Chlumský ŠABLONA: III/2 – Inovace."— Transkript prezentace:

1 VY_52_INOVACE_03/2/21_ZEMĚPIS Austrálie - I. Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Vladan Chlumský ŠABLONA: III/2 – Inovace a zkvalitnění výuky prostřednictvím ICT Anotace Seznamuje žáky s daným kontinentem z přírodních a společensko - hospodářských hledisek. Žáci si rozvíjí komunikativní kompetence, kompetence k učení, kompetence k řešení problémů a kompetence pracovní. Žáci pracují s atlasem, textem. Prezentace je určena pro žáky 6. ročníků. Vypracoval Mgr. Vladan Chlumský Oblast Člověk a příroda

2 Austrálie 1.

3 3. 4.Austrálie Přírodní podmínky - 7,7 mil km 2 Zakresli do mapy Členitost a povrch: Yorský pol., Tasmánie, Velká útesová bariéra, Velké předělové pohoří, Australské Alpy (Mt. Kosciusko), Velká písečná poušť, Gibsonova poušť, Velká Viktoriina poušť. Vodstvo: Korálové moře, Tasmanovo moře, Velký australský záliv, Timorské moře, Arafurské moře, Carpentarský záliv, Torresův průliv, Bassův průliv, řeky Muray a Darling, Eyreovo jezero. Doplň, napiš 2. 3.

4 Zapiš do sešitu a nakresli australského endemita Podnebí: Suché kontinentální podnebí (sever – tropy, jih – subtropy). Artéské studny, nepravidelné toky – creek. Fauna a flóra Endemické druhy živočichů (ptakopysk, ježura, vačnatci aj.), rostlinstvo (akácie, eukalypty) + přírodní rovnováha ohrožená lidmi (králíci)

5 Použité obrázky dostupné pod licencí Creative Commons na 1. [cit ] 1. [cit ] 2. [cit ] 2. [cit ] 3. [cit ] 3. [cit ] 4. [cit ] 4. [cit ] 5. [cit ] 5. [cit ] 6. [cit ] 6. [cit ] 8.jpg?uselang=cshttp://commons.wikimedia.org/wiki/File:Melopsittacus_undulatus_-Australia- 8.jpg?uselang=cs 7. [cit ] 7. [cit ] 6. 9.


Stáhnout ppt "VY_52_INOVACE_03/2/21_ZEMĚPIS Austrálie - I. Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Vladan Chlumský ŠABLONA: III/2 – Inovace."

Podobné prezentace


Reklamy Google