Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

VY_52_INOVACE_03/2/25_ZEMĚPIS Evropa II. Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Vladan Chlumský ŠABLONA: III/2 – Inovace.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "VY_52_INOVACE_03/2/25_ZEMĚPIS Evropa II. Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Vladan Chlumský ŠABLONA: III/2 – Inovace."— Transkript prezentace:

1 VY_52_INOVACE_03/2/25_ZEMĚPIS Evropa II. Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Vladan Chlumský ŠABLONA: III/2 – Inovace a zkvalitnění výuky prostřednictvím ICTAnotace Seznamuje žáky s daným kontinentem z přírodních a společensko - hospodářských hledisek. Žáci si rozvíjí komunikativní kompetence, kompetence k učení, kompetence k řešení problémů a kompetence pracovní. Žáci pracují s atlasem, textem. Prezentace je určena pro žáky 6. ročníků.Vypracoval Mgr. Vladan Chlumský Oblast Člověk a příroda

2 Evropa – podnebí 1. polární mrazové tundry a lesotundry tajga, lesy mírného pásu, stepi polopouště,středomo řská vegetace Podnebné pásy zeměpisná šířka charakteristika přírodní krajiny ARKTICKÝ SUBARKTICKÝMÍRNÝ SUBTROPICKÝ mrazy po celý rok minimum srážek chladné zimy, mírná léta 4 roční období suché teplé léto, mírná vlhká zima 70° s.š. a severněji 70° s.š - severní polární kruh severní polární kruh - 45° s.š. 45° s.š. a jižněji

3 Evropa - podnebí Podnebné pásy zeměpisná šířkacharakteristikapřírodní krajiny ARKTICKÝ70° s.š. a severněji mrazy po celý rok minimum srážek polární mrazové SUBARKTICKÝ 70° s.š - severní polární kruh chladné zimy, mírná léta tundry a lesotundry MÍRNÝ severní polární kruh - 45° s.š. 4 roční období tajga, lesy mírného pásu, stepi SUBTROPICKÝ45° s.š. a jižněji suché teplé léto, mírná vlhká zima polopouště,středom ořská vegetace Vliv nadmořské výšky Vliv Atlantského oceánu  Oceánské (Západní E.) – velké množství srážek, malé výkyvy teplot  Kontinentální (Východní E.) – malé množství srážek, velké výkyvy teplot  Přechodné (Střední E.) Vliv Golfského proudu – oteplení severozápadní a severní Evropy Vliv západního proudění vzduchu a místních větrů (mistrál, föhn, bora)


Stáhnout ppt "VY_52_INOVACE_03/2/25_ZEMĚPIS Evropa II. Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Vladan Chlumský ŠABLONA: III/2 – Inovace."

Podobné prezentace


Reklamy Google