Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Emaily a reliefní podklady pod zlato jsou materiály používané jako plastická dekorace a používají se jako doplněk drahé dekorace. Email může být bílý,

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Emaily a reliefní podklady pod zlato jsou materiály používané jako plastická dekorace a používají se jako doplněk drahé dekorace. Email může být bílý,"— Transkript prezentace:

1

2 Emaily a reliefní podklady pod zlato jsou materiály používané jako plastická dekorace a používají se jako doplněk drahé dekorace. Email může být bílý, nebo barevný. Relief se používá jako podklad pod zlato.

3 Naglazurové emaily jsou vyráběny z naglazurových barev s přídavkem viskózního taviva. Emaily pro dekorování se připravují na skleněné paletě s terpentýnem a balzámem a třou se nekovovou stěrkou. Je možné přidat malé množství lihu, který působí jako srážedlo a zamezuje rozpíjení nanášeného dekoru.

4 Nanášení emailu Na výrobek se email nanáší plasticky štětečkem, nebo perem. Nejlepší pro nanášení je pero plnící. Email nanesený štětcem je nízký a krátký. Plnícím perem se dosáhne nános vysoký a dlouhý.

5 Plnící pero Je to kovová trubička s pístem, zakončená jehlou. V místech dotyků prstů jsou ve stěnách pera oválné otvory přikryté prstencem dobře přiléhající pryže. Tlakem prstů se vytlačuje email a pohybem ruky se kreslí dekor.

6 Plnící pero Zdroj : Zdobení keramiky – autorka Ilona Nová ; SPN č. 83-80-26/1

7

8 Email může být bílý, nebo barevný. Pálí se na 700°C Bývá použit jako doplněk ruční malby.

9 Bílý email

10

11 Barevný email

12 Relief Reliefní podklad pro zlato je po výpalu jednobarevný. Vypaluje se na 800°C. Po přezlacení se vypaluje na 760°C

13 Přezlacený relief vypálený

14

15 KONTROLNÍ OTÁZKY

16 Otázka Co je email ?

17 Odpověď Email je plastický dekorační prostředek používaný jako doplněk drahé dekorace.

18 Otázka Jak se email připravuje ?

19 Odpověď Připravuje se na skleněné paletě s terpentýnem a balzámem a malým množstvím lihu. Tře se plastovou stěrkou.

20 Otázka Čím se email nanáší na výrobek ?

21 Odpověď Email se nanáší na výrobek štětcem nebo perem.


Stáhnout ppt "Emaily a reliefní podklady pod zlato jsou materiály používané jako plastická dekorace a používají se jako doplněk drahé dekorace. Email může být bílý,"

Podobné prezentace


Reklamy Google