Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

VY_32_INOVACE_Čj-Ml 6.,7.05 Anotace: Prezentace je zaměřena na číslovky a jejich dělení. Žáci si hravou formou procvičí pravidla pro psaní číslovek ve.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "VY_32_INOVACE_Čj-Ml 6.,7.05 Anotace: Prezentace je zaměřena na číslovky a jejich dělení. Žáci si hravou formou procvičí pravidla pro psaní číslovek ve."— Transkript prezentace:

1 VY_32_INOVACE_Čj-Ml 6.,7.05 Anotace: Prezentace je zaměřena na číslovky a jejich dělení. Žáci si hravou formou procvičí pravidla pro psaní číslovek ve větě a souvětí. Vzdělávací oblast: český jazyk a literatura Autor: Mgr. Zuzana Lindovská Jazyk: český Očekávaný výstup: Správně třídí slovní druhy, tvoří spisovné tvary slov a vědomě jich používá ve vhodné komunikační situaci. Druh učebního materiálu: prezentace Cílová skupina: žák Stupeň a typ vzdělávání: druhý stupeň, základní škola Datum (období), ve kterém byl vzdělávací materiál vytvořen: školní rok 2011-2012 Ročník, pro který je vzdělávací materiál určen : šestý ročník základní školy

2 Číslovky 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 málo mnoho

3 Dělení číslovek určité neurčité jeden dvakrát patý troje několikery několikátý mnohokrát málo

4 Druhy číslovek základnídruhovéřadovénásobné párkrát mnoho moc málo druhý dvoje tisíc tisící osm sedmero desetkrát desatero devátý mnoho málo osm moc tisíc dvoje desatero sedmero druhý devátý tisící desetkrát párkrát

5 Doplň číslovku a urči druh: Adam byl ………… člověk. Říkám ti to už po ……….. ………..,…….,……,……..,……. cos to Janku, cos to sněd? …………. měř, ………… řež! Pravá láska je jen ………... Znáš pohádku …………. krkavců? základní druhové řadové násobné 12345 7 1 100 2x1 1.


Stáhnout ppt "VY_32_INOVACE_Čj-Ml 6.,7.05 Anotace: Prezentace je zaměřena na číslovky a jejich dělení. Žáci si hravou formou procvičí pravidla pro psaní číslovek ve."

Podobné prezentace


Reklamy Google