Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

VII. Konference Český institut manažerů kybernetické bezpečnosti Standardy v kyberprostoru Cyber Security Coordination Group.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "VII. Konference Český institut manažerů kybernetické bezpečnosti Standardy v kyberprostoru Cyber Security Coordination Group."— Transkript prezentace:

1 VII. Konference Český institut manažerů kybernetické bezpečnosti Standardy v kyberprostoru Cyber Security Coordination Group

2 Všechno je kyber…. Všichni jsme kyber… … a užíváme si to v kyberprostoru

3 Je vůbec možné hovořit o standardech v kyberprostoru? V prostoru tak úžasně free? … a co definiční autority? … a technologie? …a protokoly?

4 Stát je taky kyber (repektive e-) … včetně jeho kritické infrastruktury

5 … a co na to stát? Jeden z cílů, definovaných ve věcném záměru zákona o kybernetické bezpečnosti je: Standardizace nastavení bezpečnosti systémů nezbytných pro chod státu v rámci kritické komunikační a informační infrastruktury státu.

6 … a co na to Evropa? Také standardizuje

7 N a Evropské úrovni byla vytvořena pracovní skupina CSCG Cyber Security Coordination Group Vytvoření této skupiny schválil technický výbor CEN (European Committee for Standardization, Comité Européen de Normalisation, Europäisches Komitee für Normung, v únoru roku 2012.

8 CSCG působí jako poradní a koordinační orgán rady CEN v technických, politických a strategických otázkách, týkajících se standardizace kybernetické bezpečnosti. Cíle CSCG jsou: - poskytnout strategické poradenství pro technické výbory CEN (European Committee for Standardization, Comité Européen de Normalisation, Europäisches Komitee für Normung, CENELEC (European Committee for Electrotechnical Standardization) a ETSI (European Telecommunications Standards Institute) - provádět analýzu evropských a mezinárodních standardů pro kybernetickou bezpečnost - definovat společné evropské požadavky pro evropské a mezinárodní standardy kybernetické bezpečnosti - vytvořit evropský plán na sjednocení kybernetické bezpečnosti - působit jako kontaktní místo pro všechny instituce EU v otázkách, týkajících se normalizace kybernetické bezpečnosti - vytvořit návrh společné americké a evropské strategie pro vytvoření rámce mezinárodních standardů v oblasti kybernetické bezpečnosti - posílit koordinaci evropských aktivit ve výborech ISO a IEC s cílem společné transatlantické strategie

9 Kdo nás zastupuje a co z toho můžeme vyzískat?

10 …máte-li pocit, že je všechno v pořádku, pak jste něco přehlédli Murphy

11  


Stáhnout ppt "VII. Konference Český institut manažerů kybernetické bezpečnosti Standardy v kyberprostoru Cyber Security Coordination Group."

Podobné prezentace


Reklamy Google