Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Výukový program: Strojírenská technologie Název programu: Odlévání – základní definice Vypracoval: Ing. Elena Nová Projekt Anglicky v odborných předmětech,

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Výukový program: Strojírenská technologie Název programu: Odlévání – základní definice Vypracoval: Ing. Elena Nová Projekt Anglicky v odborných předmětech,"— Transkript prezentace:

1 Výukový program: Strojírenská technologie Název programu: Odlévání – základní definice Vypracoval: Ing. Elena Nová Projekt Anglicky v odborných předmětech, CZ.1.07/1.3.09/04.0002 je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

2 Odlévání – základní definice

3 Netrvalé formyTrvalé formy

4  Netrvalé formy  Vyrábí se z křemenného písku a pojiva.  Po ztvrdnutí odlitku se zničí.  K výrobě netrvalé formy potřebujeme MODEL.

5  Model  Vyrábí se podle technického výkresu hotového odlitku.  Model je větší než hotový výrobek, protože při chladnutí se odlitek smrští.  Délkové smrštění odlitků:  Šedá litina 1%  Ocel 2 %  Slitiny Al a Mg 1,2%

6  Model může být :  TRVALÝ  ZTRACENÝ  Trvalý model můžeme používat opakovaně.  Ztracený model (např. z vosku) se vytaví a jeho místo nahradí kov.  Permanent mold casting:

7  Vytváření dutin  Model může být :  TRVALÝ  ZTRACENÝ  Trvalý model můžeme používat opakovaně.  Ztracený model (např. z vosku) se vytaví a jeho místo nahradí kov.

8  Metoda lití na trvalý model  Permanent Mold Casting

9  Metoda liti na ztracený model:

10  Netrvalé formyslitina  Trvalé formytrvalý model  Modelyztracený model  Jádro  Jaderník  Technický výkres  Odlitek  Šedá litina  Křemitý písek  ocel

11  Co se vyrábí z křemenného písku a pojiva?  K výrobě netrvalé formy potřebujeme MODEL.Z čeho se vyrábí?  Proč je model větší než hotový výrobek?  Jaké je délkové smrštění odlitků:  Jaký může být model?  Vysvětli pojem ztracený model.

12  MODERNÍ STROJÍRENSTVÍ PRO ŠKOLU A PRAXI, JOSEF DILLINGER A KOLEKTIV  WWW. WIKIPEDIA. CZ


Stáhnout ppt "Výukový program: Strojírenská technologie Název programu: Odlévání – základní definice Vypracoval: Ing. Elena Nová Projekt Anglicky v odborných předmětech,"

Podobné prezentace


Reklamy Google