Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Výukový program: Strojírenství Název programu: Odlévání do netrvalých forem Vypracoval: Ing. Elena Nová Projekt Anglicky v odborných předmětech, CZ.1.07/1.3.09/04.0002.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Výukový program: Strojírenství Název programu: Odlévání do netrvalých forem Vypracoval: Ing. Elena Nová Projekt Anglicky v odborných předmětech, CZ.1.07/1.3.09/04.0002."— Transkript prezentace:

1 Výukový program: Strojírenství Název programu: Odlévání do netrvalých forem Vypracoval: Ing. Elena Nová Projekt Anglicky v odborných předmětech, CZ.1.07/1.3.09/04.0002 je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

2

3

4  Postup:  Podle výkresu se vyrobí model  Na modelovou desku se položí polovina modelu  Přiloží se rám a model se upěchuje  Po zapěchování se přebytečná směs shrne pravítkem  získá se spodek formy  Rám se otočí o 180 ° a přiloží se druhá půlka modelu,  vtoková soustava, výfuk a druhý rám a vše se zaformuje  Forma se složí a zatíží  Po zchladnutí odlitku se forma rozloží a získáme surový odlitek  Odstraníme výfuk a vtokovou soustavu  Získáme hrubý odlitek

5

6

7  Při strojním formování jsou postupy výroby formy stejné jako u ručního formování, ale např. pěchování formovací směsi a vyjímání modelu provádějí stroje.  Strojně formované formy i výsledné odlitky jsou rozměrově přesnější ve srovnání s ručním formováním a mají lepší povrch.

8

9

10 malosériová a sériová výroba Ruční formování Strojní formování Vakuové formování Skořepinové formování

11  Vyjmenuj způsoby formování s trvalým modelem:  1.  2.  3.  4.  Najdi na internetu příklady použití,které výrobky se daným způsobem odlévají.  1.Které způsoby formování používáme pro maloseriovou výrobu :  2.Které způsoby formování používáme pro velkoseriovou výrobu:

12  Moderní strojírenství pro školu i praxi.  Josef Dillinger a kol.Europa-Sobotáles cz., Praha 2007


Stáhnout ppt "Výukový program: Strojírenství Název programu: Odlévání do netrvalých forem Vypracoval: Ing. Elena Nová Projekt Anglicky v odborných předmětech, CZ.1.07/1.3.09/04.0002."

Podobné prezentace


Reklamy Google