Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Výukový program: Strojírenská technologie Název programu: Svařování obalenou elektrodou Vypracoval: Ing. Josef Martinák st. Projekt Anglicky v odborných.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Výukový program: Strojírenská technologie Název programu: Svařování obalenou elektrodou Vypracoval: Ing. Josef Martinák st. Projekt Anglicky v odborných."— Transkript prezentace:

1 Výukový program: Strojírenská technologie Název programu: Svařování obalenou elektrodou Vypracoval: Ing. Josef Martinák st. Projekt Anglicky v odborných předmětech, CZ.1.07/1.3.09/04.0002 je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

2

3  Skládá se z jádra elektrody (drátu) a z obalu

4 Název metody svařování Označen í podle ČSN EN Označen í podle DIN Označen í podle ASME Ruční obloukové svařování111MMASMAW Svařování plamenem311GGW Svařování tavící se elektrodou v aktivním plynu135MAGGMAW Svařování tavící se elektrodou v inertním plynu131MIGSMAW Svařování netavící se elektrodou v inertním plynu141WIGGTAW

5  Svařovací transformátor vytváří střídavý proud (AC) a používá se pro malé svářečky a domácí dílny  Svařovací usměrňovač vytváří stejnosměrný proud (DC) a používá se pro speciální elektrody  Svařovací generátor vytváří stejnosměrný proud (DC) a používá se převážně na stavbách a nebo při použití pohonu spalovacím motorem pomocí elektrocentrály  Univerzální zdroje vytváří AC proud nebo DC proud a používají se jako univerzální svářečky

6

7

8

9  Používat ochranné rukavice a ochranný oděv  Používat ochranný štít  Pracoviště musí být kryté  Strusku odstraňovat po vychladnutí svaru

10  Popiš obalenou elektrodu  Název metody svařování - vyjmenuj

11  DILLINGER, Josef. A KOL. Moderní strojírenství pro školu i praxi. 1. Praha: Europa- Sobotáles, 2007. ISBN 978-80-86706-19-1.


Stáhnout ppt "Výukový program: Strojírenská technologie Název programu: Svařování obalenou elektrodou Vypracoval: Ing. Josef Martinák st. Projekt Anglicky v odborných."

Podobné prezentace


Reklamy Google