Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Výukový program: Strojírenská technologie Název programu: Plasty V. - Vytlačování + vyfukování Vypracoval: Ing. Vladislav Zelinka Projekt Anglicky v odborných.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Výukový program: Strojírenská technologie Název programu: Plasty V. - Vytlačování + vyfukování Vypracoval: Ing. Vladislav Zelinka Projekt Anglicky v odborných."— Transkript prezentace:

1 Výukový program: Strojírenská technologie Název programu: Plasty V. - Vytlačování + vyfukování Vypracoval: Ing. Vladislav Zelinka Projekt Anglicky v odborných předmětech, CZ.1.07/1.3.09/04.0002 je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

2 Strojírenská TECHNOLOGIE Plasty Vytlačování + Vyfukování V.

3 Stručně: Vytlačování se používá nejčastěji na výrobu profilů často i s dutým vnitřkem. Proces je kontinuální a plastový profil je tedy „nekonečný“. Vytlačovat se dají také různé ploché fólie, desky či pásky. Vyfukování se používá na duté výrobky tvarů nádrží, kanystrů či sudů. Proces navazuje na vytlačování trubek, které se ještě teplé „nafukují“ až do vyplnění tvaru dělené formy.

4 Vytlačování / vyfukování - duté výrobky:

5 Vytlačování - profilů:

6  Použití vytlačované trubky jako polotovar.

7 Shrnutí: Vytlačování se používá nejčastěji na výrobu profilů často i s dutým vnitřkem. Proces je kontinuální a plastový profil je tedy „nekonečný“. Vytlačovat se dají také různé ploché fólie, desky či pásky. Vyfukování se používá na duté výrobky tvarů nádrží, kanystrů či sudů. Proces navazuje na vytlačování trubek, které se ještě teplé „nafukují“ až do vyplnění tvaru dělené formy.

8 AKTIVITA pro žáky I.: Rozhodněte a vyberte nejsprávnější řešení problému: 1.) Výrobek bude mít velmi tenkou a téměř stejnoměrně silnou stěnu zaobleného tvaru objemu asi 2 litry. Použijete vypěňování? ANO / NE / NELZE SNADNO URČIT 2.) Výrobek bude mít opačný (negativní) plný tvar protikusu rozměru asi 0,2x0,5x0,9 metru a má tlumit případné nárazy. Použijete vyfukování? ANO / NE / NELZE SNADNO URČIT

9 AKTIVITA pro žáky II.: Rozhodněte a vyberte nejsprávnější řešení problému: 3.) Výrobek bude průhledný a bude mít tvar krytu stropního svítidla zářivkového typu. Použijete lisování? ANO / NE / NELZE SNADNO URČIT 4.) Výrobek bude mít tvar velmi tenké a dlouhé fólie. Použijete válcování? ANO / NE / NELZE SNADNO URČIT

10 Slovníček č. 5: vytlačování vyfukování vyplnění tvaru profil dutý nekonečný kontinuální nádrž kanystr sud trubka

11 Použitá literatura * Wikipedie – internetová encyklopedie (cs.wikipedia.org) * Technická Univerzita Liberec (www.ksp.tul.cz)www.ksp.tul.cz * ENGEL CZ s.r.o. (www.engelglobal.com)www.engelglobal.com * Dillinger, J. a kol. Moderní strojírenství pro školu a praxi. Praha: EUROPA SOBOTÁLES, 2007. ISBN 978-80-86706-19-1. * Mužík, J. Management ve vzdělávání dospělých. Praha: EUROLEX BOHEMIA, 2000. ISBN 80-7361-269-7. * Operační program Vzdělávání pro konkurenceschopnost, ESF 2007 – 2013. * Dostupné na: http://www.msmt.cz/eu/provadeci-dokument- k-op-vzdelavani-pro-konkurenceschopnost


Stáhnout ppt "Výukový program: Strojírenská technologie Název programu: Plasty V. - Vytlačování + vyfukování Vypracoval: Ing. Vladislav Zelinka Projekt Anglicky v odborných."

Podobné prezentace


Reklamy Google