Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

UČÍME V PROSTORU Název předmětu: Název a ID tématu: Zpracoval(a): Pozemní stavby Terénní a železobetonové schodiště STA30 Ing. Stanislav Martinec, Ph.D.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "UČÍME V PROSTORU Název předmětu: Název a ID tématu: Zpracoval(a): Pozemní stavby Terénní a železobetonové schodiště STA30 Ing. Stanislav Martinec, Ph.D."— Transkript prezentace:

1 UČÍME V PROSTORU Název předmětu: Název a ID tématu: Zpracoval(a): Pozemní stavby Terénní a železobetonové schodiště STA30 Ing. Stanislav Martinec, Ph.D. STAVEBNICTVÍ

2 JAKÝ JE VÝZNAM SCHODIŠTĚ? SCHODIŠTĚ Hlavní význam schodiště je ve vytvoření komunikačního propojení mezi jednotlivými výškovými úrovněmi vně i uvnitř objektů. Z architektonického hlediska pak schodiště často tvoří vnitřní dominantu objektu. Na schodiště je kladeno mnoho požadavků z nichž nejdůležitější jsou asi dva základní: »musí být bezpečné, »musí být dostatečně pohodlné. Abychom se mohli bavit o schodišti, musí mít toto min. 3 výškové stupně!

3 NÁZVOSLOVÍ U SCHODIŠTĚ

4 Názvosloví – schodnice »šikmý nosník podepírající schodišťové rameno nebo stupně.

5 1. Podle umístění ROZDĚLENÍ SCHODIŠTĚ »vnitřní, »vnější, »terénní.

6 2. Podle funkce ROZDĚLENÍ SCHODIŠTĚ »hlavní, »vedlejší, »vyrovnávací, »nouzové.

7 3. Podle technologie ROZDĚLENÍ SCHODIŠTĚ »montované, »monolitické.

8 4. Podle materiálu ROZDĚLENÍ SCHODIŠTĚ »dřevěné, »kovové, »betonové »kamenné, »cihelné, »kombinované.

9 5. Podle počtu ramen ROZDĚLENÍ SCHODIŠTĚ »jednoramenné, »dvouramenné, »víceramenné.

10 6. Podle směru výstupu ROZDĚLENÍ SCHODIŠTĚ »přímá, »levotočivá, »pravotočivá. 7. Podle tvaru ramen »přímočará, »se zakřivenými rameny, »se smíšenými rameny.

11 8. Podle způsobu podporování stupňů ROZDĚLENÍ SCHODIŠTĚ »plně podporované stupně, »oboustranně podporované stupně, »jednostranně vetknuté stupně, »stupně se schodnicí uprostřed, »schodiště zvláštní – eskalátory.

12 9. Podle sklonu ramen ROZDĚLENÍ SCHODIŠTĚ


Stáhnout ppt "UČÍME V PROSTORU Název předmětu: Název a ID tématu: Zpracoval(a): Pozemní stavby Terénní a železobetonové schodiště STA30 Ing. Stanislav Martinec, Ph.D."

Podobné prezentace


Reklamy Google