Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Petra Krajčová. Správné držení těla Krční lordóza Hrudní kyfóza Bederní lordóza Křížová kyfóza.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Petra Krajčová. Správné držení těla Krční lordóza Hrudní kyfóza Bederní lordóza Křížová kyfóza."— Transkript prezentace:

1 Petra Krajčová

2 Správné držení těla Krční lordóza Hrudní kyfóza Bederní lordóza Křížová kyfóza

3 Rozdělení ortopedických vad páteře Ortopedické vady páteře V oblasti bederní LordózaHyperlordóza V oblasti hrudní Kyfóza Kulatá záda Zasahující celou páteř Skoliotické drženíSkoliózaPlochá záda

4 Pacientka trpící skoliózou páteře

5 Pacientka trpící skoliózou páteře v hlubokém ohnutém předklonu.

6 Rentgenový snímek skoliózy

7 Léčba pomocí korzetu

8 Léčba operací

9 Výskyt vadného držení těla

10 Ukázka souboru cvičení bez náčiní VP: Turecký sed podle ZP, skrčit vzpažmo zevnitř, ruce v týl. S výdechem otočit trup vpravo, vlevo.

11 VP: Vzpor klečmo. Pokrčit pravou paži a protlačit rameno dolů, totéž levou. VP: Vzpor klečmo podle ZP:Zanožit pravou a zároveň protáhnout pravou HK do vzpažení, výdrž.

12 Ukázka souboru cvičení s gymballem VP: Leh na podložce, lýtka na míči, paže podél těla, dlaně vzhůru. Podsazením pánve a stahem svalstva na zadní straně trupu zvednout trup do přímého úhlu, výdrž. VP: Vzpor vzadu sedmo roznožný, míč mezi kotníky. Otáčení míče vpravo, vlevo.

13 VP: Leh na míči, špičky DK se opírají o podložku, vzpažit zevnitř, paže v prodloužení těla. Celý obrat vpravo do lehu na zádech na míči. Pozn: Jednodušší varianta s pokrčenými koleny.

14 Ukázka souboru cvičení s overballem VP: Leh na břiše podle ZP, skrčit vzpažmo vzhůru zevnitř, ruce drží míč. Zvedání zpevněného trupu nad podložku (max. 10 cm)

15 VP: Podpor na pažích vzadu ležmo pokrčmo, chodidla na míči. Protáhnout pravou DK do dálky, flexe chodidla, totéž levou.

16 Ukázka souboru cvičení ve třídě VP: Sed, skrčit vzpažmo zevnitř, ruce v týl. Úklony vpravo, vlevo. VP: Sed, hluboký ohnutý předklon, paže podél těla. Uvolnit, výdrž, hrudní dýchání.

17


Stáhnout ppt "Petra Krajčová. Správné držení těla Krční lordóza Hrudní kyfóza Bederní lordóza Křížová kyfóza."

Podobné prezentace


Reklamy Google