Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Vláda 1740 - 1780.  Co víš o Marii Terezii?  Co mohla dělat Marie Terezie proto, aby byla označována jako osvícená panovnice? Tedy abychom o její vládě.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Vláda 1740 - 1780.  Co víš o Marii Terezii?  Co mohla dělat Marie Terezie proto, aby byla označována jako osvícená panovnice? Tedy abychom o její vládě."— Transkript prezentace:

1 Vláda 1740 - 1780

2  Co víš o Marii Terezii?  Co mohla dělat Marie Terezie proto, aby byla označována jako osvícená panovnice? Tedy abychom o její vládě mohli říct, že to byl osvícený absolutismus?

3  Přečtěte si text.  Během čtení si na okraji textu dělejte poznámky.

4  Zaznačte si některé informace do tabulky. (2-3 informace)  Ve dvojici diskutujte: Co se vám potvrdilo? Jaké nové informace jste se dozvěděli? Nač byste se chtěli zeptat?  Ve čtyřčlenných skupinkách odpovězte na otázky pod tabulkou. Otázky si můžete rozdělit.

5  Vytvořte o ní životabáseň.  Najděte si někoho, komu ji chcete přečíst.  Ve dvojici si odpovězte: Byla Marie Terezie osvícená panovnice? Podle čeho to můžeme poznat?


Stáhnout ppt "Vláda 1740 - 1780.  Co víš o Marii Terezii?  Co mohla dělat Marie Terezie proto, aby byla označována jako osvícená panovnice? Tedy abychom o její vládě."

Podobné prezentace


Reklamy Google