Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

11. Jakub lstí dostává prvorozenecké požehnání. Jistě už brzy umřu! Komu dám to všechno, aby se o to staral? Ezauovi, vždyť je prvorozený. Jemu dám i.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "11. Jakub lstí dostává prvorozenecké požehnání. Jistě už brzy umřu! Komu dám to všechno, aby se o to staral? Ezauovi, vždyť je prvorozený. Jemu dám i."— Transkript prezentace:

1 11. Jakub lstí dostává prvorozenecké požehnání

2 Jistě už brzy umřu! Komu dám to všechno, aby se o to staral? Ezauovi, vždyť je prvorozený. Jemu dám i požehnání a všechen majetek co mám.

3 Ezaue, již brzy umřu. Chtěl bych ti dát požehnání a svěřit svůj majetek a stany. Připrav mi teď oblíbené jídlo.

4 Měl bych teď říct, že jsem to vyměnil s Jakubem za čočku. Ne, nic neřeknu. Nikdo o tom neví. Já se chci stát hlavou rodiny, dostanu velkou část majetku.

5 Musíme něco vymyslet, nějakou lest, abys ty Jakube dostal požehnání. Běž ke stádu zabij dva kozlíky. Já jej upeču a ty to pak odneseš otci. Musíš se však chovat a mluvit jako Ezau. Mami, ale můj otec to pozná, jsme tak rozdílní jak v řeči tak ve vzhledu.

6 Tak teď už běž za otcem vše je připraveno.

7 Otče, jsem zde a prosím o požehnání

8 ÚKOL: Napiš, jaký je to pocit, když někoho podvedeš. Např. kamaráda, rodiče, učitele apod.

9 Bonus pro dospělé Požehnání v rodině lze udělovat i dnes. Rodiče by měli žehnat svým dětem. Před spaním, před cestou do školy, před důležitou životní cestou apod. Rodiče, využíváme tuto možnost?

10 Římskokatolická farnost Hnojník listopad 2013 www.farnost-hnojnik.cz Pro vnitřní potřebu farnosti


Stáhnout ppt "11. Jakub lstí dostává prvorozenecké požehnání. Jistě už brzy umřu! Komu dám to všechno, aby se o to staral? Ezauovi, vždyť je prvorozený. Jemu dám i."

Podobné prezentace


Reklamy Google