Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

11. Jakub lstí dostává prvorozenecké požehnání. Jistě už brzy umřu! Komu dám to všechno, aby se o to staral? Ezauovi, vždyť je prvorozený. Jemu dám i.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "11. Jakub lstí dostává prvorozenecké požehnání. Jistě už brzy umřu! Komu dám to všechno, aby se o to staral? Ezauovi, vždyť je prvorozený. Jemu dám i."— Transkript prezentace:

1 11. Jakub lstí dostává prvorozenecké požehnání

2 Jistě už brzy umřu! Komu dám to všechno, aby se o to staral? Ezauovi, vždyť je prvorozený. Jemu dám i požehnání a všechen majetek co mám.

3 Ezaue, již brzy umřu. Chtěl bych ti dát požehnání a svěřit svůj majetek a stany. Připrav mi teď oblíbené jídlo.

4 Měl bych teď říct, že jsem to vyměnil s Jakubem za čočku. Ne, nic neřeknu. Nikdo o tom neví. Já se chci stát hlavou rodiny, dostanu velkou část majetku.

5 Musíme něco vymyslet, nějakou lest, abys ty Jakube dostal požehnání. Běž ke stádu zabij dva kozlíky. Já jej upeču a ty to pak odneseš otci. Musíš se však chovat a mluvit jako Ezau. Mami, ale můj otec to pozná, jsme tak rozdílní jak v řeči tak ve vzhledu.

6 Tak teď už běž za otcem vše je připraveno.

7 Otče, jsem zde a prosím o požehnání

8 ÚKOL: Napiš, jaký je to pocit, když někoho podvedeš. Např. kamaráda, rodiče, učitele apod.

9 Bonus pro dospělé Požehnání v rodině lze udělovat i dnes. Rodiče by měli žehnat svým dětem. Před spaním, před cestou do školy, před důležitou životní cestou apod. Rodiče, využíváme tuto možnost?

10 Římskokatolická farnost Hnojník listopad Pro vnitřní potřebu farnosti


Stáhnout ppt "11. Jakub lstí dostává prvorozenecké požehnání. Jistě už brzy umřu! Komu dám to všechno, aby se o to staral? Ezauovi, vždyť je prvorozený. Jemu dám i."

Podobné prezentace


Reklamy Google