Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Podstatná jména Pád podstatných jmen Pádové otázky 1. Kdo? Co? 2. Koho? Čeho? 3. Komu? Čemu? 4. Koho? Co? 5. Oslovujeme! Voláme! 6. O kom? O čem? 7.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Podstatná jména Pád podstatných jmen Pádové otázky 1. Kdo? Co? 2. Koho? Čeho? 3. Komu? Čemu? 4. Koho? Co? 5. Oslovujeme! Voláme! 6. O kom? O čem? 7."— Transkript prezentace:

1

2

3 Podstatná jména Pád podstatných jmen

4 Pádové otázky 1. Kdo? Co? 2. Koho? Čeho? 3. Komu? Čemu? 4. Koho? Co? 5. Oslovujeme! Voláme! 6. O kom? O čem? 7. Kým? Čím?

5 Ptej se pomocí pádové otázky. Liška běží po poli. Budulínek byl u lišky v doupěti. Lišce závidíme její krásný kožich. Z okna pozorujeme lišku. Voláme ne ní: Liško jedna mazaná! V prvouce se učíme o lišce. Na tabuli visí obrázek s liškou.

6 Urči pád podstatných jmen U domu, v lese, na obědě, Aleno !!!, s bratrem, mamince, škola, školu, O strašidlech, pane Novák, s vodníkem, auto jede, bez nápadů, vidím kosa, poradím Milanovi - Číslo pádu napiš číslicí na slovní spojení - Vyber si pět slovních spojení a napiš věty.

7 Zdroje: www: office.microsoft.com Texty: vlastní tvorba


Stáhnout ppt "Podstatná jména Pád podstatných jmen Pádové otázky 1. Kdo? Co? 2. Koho? Čeho? 3. Komu? Čemu? 4. Koho? Co? 5. Oslovujeme! Voláme! 6. O kom? O čem? 7."

Podobné prezentace


Reklamy Google