Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

VZORY RODU ST Ř EDNÍHO MĚSTO, MOŘE, KUŘE, STAVENÍ.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "VZORY RODU ST Ř EDNÍHO MĚSTO, MOŘE, KUŘE, STAVENÍ."— Transkript prezentace:

1 VZORY RODU ST Ř EDNÍHO MĚSTO, MOŘE, KUŘE, STAVENÍ

2 MO Ř – E

3 VZOR MO Ř E JE M Ě KKÝ VZOR. PODSTATNÁ JMÉNA PAT Ř ÍCÍ K TOMUTO VZORU MAJÍ V KONCOVKÁCH - I ! POJMENUJTE PODSTATNÁ JMÉNA NA OBRÁZKU A URČETE JEJICH VZOR.

4 R OZDĚLTE SLOVA, KTERÁ SE SKLOŇUJÍ PODLE VZORU MĚSTO A MOŘE. peklo letadlo pole citoslovce ovoce divadlo nebe pádlo zrcadlo srdce

5 V YSKLOŇUJTE PODSTATNÉ JMÉNO SRDCE V MNOŽNÉM I V JEDNOTNÉM ČÍSLE. 1.Kdo? CO? 2.Koho? Čeho? 3.Komu? Čemu? 4.Koho? Co? 5.Voláme, oslovujeme! 6.Kom? Čem? 7.Kým? Čím?

6 P ŘEVEĎTE TVAR PODSTATNÉHO JMÉNA DO MNOŽNÉHO ČÍSLA. V ĚTY NAPIŠTE. Letěl ( letadlo ). Cvičíme se ( švihadlo). Umyl se novými ( mýdlo ). Nad ( pole ) létali orli. Loď pluje po ( Labe ).

7 DOPLŇTE I/Y A URČETE VZORY PODSTATNÝCH JMEN. NĚKTERÁ SLOVA POUŽIJTE VE VĚTÁCH. Na neb__, v pol_, na slunc__, s lepidl __, v přístavišt__, s letadl__, v ovoc__, se slov__, na jevišt__, se strašidl__, před zrcadl__.

8 Z DROJE : http://cs.wikipedia.org/wiki/Smajl%C3%ADk http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:North_Sea_01_ubt.jpeg http://cs.wikipedia.org/wiki/Srdce_(symbol) http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:Sun_in_X-Ray.png Autor: Olga Josífková, josifek@email.cz, květen 2012, Český jazyk 4. ročník, Prezentace PowerPoint – vzory podstatných jmen rodu středního (moře). Materiály jsou určeny pro bezplatné používání pro potřeby výuky a vzdělávání na všech typech škol a školských zařízení. Jakékoliv další využití podléhá autorskému zákonu.


Stáhnout ppt "VZORY RODU ST Ř EDNÍHO MĚSTO, MOŘE, KUŘE, STAVENÍ."

Podobné prezentace


Reklamy Google