Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Opakování. M K S Dopiš celá slova.  Vyberte si jeden vzor rodu středního.  Na papír napište co nejvíc slov, která se skloňují podle tohoto vzoru. 

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Opakování. M K S Dopiš celá slova.  Vyberte si jeden vzor rodu středního.  Na papír napište co nejvíc slov, která se skloňují podle tohoto vzoru. "— Transkript prezentace:

1 opakování

2 M K S Dopiš celá slova.

3  Vyberte si jeden vzor rodu středního.  Na papír napište co nejvíc slov, která se skloňují podle tohoto vzoru.  Máte na to 3 minuty.  Zkontrolujte jiné skupině jejich práci. Začínáme! Tři, dva, jedna, teď!

4 zvířeslunce držadlolvíče topeníchodidlo telecukroví ránohedvábí bděníveslo ložepondělí MĚSTO KUŘE MOŘE STAVENÍ

5 PÁDČÍSLORODVZOR po pol_ pod kol_ k údol_ s pravidl_ na um_vadle ve stromov_

6 kladivo – 7.pád, číslo množné, vzor ________________________________________ listí – 4. pád, číslo jednotné, vzor ________________________________________ koště – 6. pád, číslo množné, vzor ________________________________________ nebe – 6. pád, číslo jednotné, vzor ________________________________________

7 neštěstí3.p., č.j. slovo7.p., mn.č. obydlí4.p., j.č. vnouče3.p., mn.č. křídlo7.p. mn.č. letiště6.p., mn.č. ovoce3.p., j.č. pondělí6.p., j.č.

8 Autor: Bohuna Matějů, bohunkamateju@seznam.cz, říjen 2012, Český jazyk 5. ročník, Prezentace na opakování učiva. Materiály jsou určeny pro bezplatné používání pro potřeby výuky a vzdělávání na všech typech škol a školských zařízení. Jakékoliv další využití podléhá autorskému zákonu.


Stáhnout ppt "Opakování. M K S Dopiš celá slova.  Vyberte si jeden vzor rodu středního.  Na papír napište co nejvíc slov, která se skloňují podle tohoto vzoru. "

Podobné prezentace


Reklamy Google