Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

MĚSTO, MOŘE, KUŘE, STAVENÍ. * KU Ř – E * Vzor KU Ř E je m ě kký vzor. Podstatná jména pat ř ící k tomuto vzoru mají v koncovkách - i !

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "MĚSTO, MOŘE, KUŘE, STAVENÍ. * KU Ř – E * Vzor KU Ř E je m ě kký vzor. Podstatná jména pat ř ící k tomuto vzoru mají v koncovkách - i !"— Transkript prezentace:

1 MĚSTO, MOŘE, KUŘE, STAVENÍ

2 * KU Ř – E

3 * Vzor KU Ř E je m ě kký vzor. Podstatná jména pat ř ící k tomuto vzoru mají v koncovkách - i !

4 * Rozdělte slova do dvou skupin podle vzoru MOŘE A KUŘE. * srdce nebe kůzle slunce rajče * klíště pole sele Labe morče

5 * Napište ve dvojici, co nejvíce zvířat, které se skloňují podle vzoru KUŘE.

6 * To dítě = rod střední (KUŘE) * * Ty děti = rod ženský (KOST)

7 * Doplňte do vět podstatná jména, která se skloňují podle vzoru kuře. * Hrál jsem si s malými …….. * Narodila se nám malá ……… * O tom výborném pečeném …….. se mi zdálo. * Mládě krávy se nazývá ……..

8 * Zdroje: * http://cs.wikipedia.org/wiki/Smajl%C3%ADk http://cs.wikipedia.org/wiki/Smajl%C3%ADk * http://www.novinky.cz/koktejl/189731-stresovane-slepice-maji- mensi-vejce-i-kurata-tvrdi-vedci.html http://www.novinky.cz/koktejl/189731-stresovane-slepice-maji- mensi-vejce-i-kurata-tvrdi-vedci.html * http://www.nekuratka.cz/hriste/pohadky http://www.nekuratka.cz/hriste/pohadky * http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:Cow_with_calf.jpg http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:Cow_with_calf.jpg * http://hasidyhip.blog.cz/0805/stene http://hasidyhip.blog.cz/0805/stene * http://www.e-zabava.net/obrazky/hezke/378-kote-kure- prozkoumavaji-krajinu/ http://www.e-zabava.net/obrazky/hezke/378-kote-kure- prozkoumavaji-krajinu/ * http://office.microsoft.com/cs- cz/images/?CTT=6&ver=14&app=powerpnt.exe http://office.microsoft.com/cs- cz/images/?CTT=6&ver=14&app=powerpnt.exe * http ://www.ceskatelevize.cz/porady/10266813857-kure-v-inventure http ://www.ceskatelevize.cz/porady/10266813857-kure-v-inventure * http://office.microsoft.com/cs- cz/images/?CTT=6&ver=14&app=powerpnt.exe http://office.microsoft.com/cs- cz/images/?CTT=6&ver=14&app=powerpnt.exe * http://office.microsoft.com/cs- cz/images/?CTT=6&ver=14&app=powerpnt.exe


Stáhnout ppt "MĚSTO, MOŘE, KUŘE, STAVENÍ. * KU Ř – E * Vzor KU Ř E je m ě kký vzor. Podstatná jména pat ř ící k tomuto vzoru mají v koncovkách - i !"

Podobné prezentace


Reklamy Google