Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

MĚSTO, MOŘE, KUŘE, STAVENÍ. * KU Ř – E * Vzor KU Ř E je m ě kký vzor. Podstatná jména pat ř ící k tomuto vzoru mají v koncovkách - i !

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "MĚSTO, MOŘE, KUŘE, STAVENÍ. * KU Ř – E * Vzor KU Ř E je m ě kký vzor. Podstatná jména pat ř ící k tomuto vzoru mají v koncovkách - i !"— Transkript prezentace:

1 MĚSTO, MOŘE, KUŘE, STAVENÍ

2 * KU Ř – E

3 * Vzor KU Ř E je m ě kký vzor. Podstatná jména pat ř ící k tomuto vzoru mají v koncovkách - i !

4 * Rozdělte slova do dvou skupin podle vzoru MOŘE A KUŘE. * srdce nebe kůzle slunce rajče * klíště pole sele Labe morče

5 * Napište ve dvojici, co nejvíce zvířat, které se skloňují podle vzoru KUŘE.

6 * To dítě = rod střední (KUŘE) * * Ty děti = rod ženský (KOST)

7 * Doplňte do vět podstatná jména, která se skloňují podle vzoru kuře. * Hrál jsem si s malými …….. * Narodila se nám malá ……… * O tom výborném pečeném …….. se mi zdálo. * Mládě krávy se nazývá ……..

8 * Zdroje: * * mensi-vejce-i-kurata-tvrdi-vedci.html mensi-vejce-i-kurata-tvrdi-vedci.html * * * * prozkoumavaji-krajinu/ prozkoumavaji-krajinu/ * cz/images/?CTT=6&ver=14&app=powerpnt.exe cz/images/?CTT=6&ver=14&app=powerpnt.exe * http ://www.ceskatelevize.cz/porady/ kure-v-inventure http ://www.ceskatelevize.cz/porady/ kure-v-inventure * cz/images/?CTT=6&ver=14&app=powerpnt.exe cz/images/?CTT=6&ver=14&app=powerpnt.exe * cz/images/?CTT=6&ver=14&app=powerpnt.exe


Stáhnout ppt "MĚSTO, MOŘE, KUŘE, STAVENÍ. * KU Ř – E * Vzor KU Ř E je m ě kký vzor. Podstatná jména pat ř ící k tomuto vzoru mají v koncovkách - i !"

Podobné prezentace


Reklamy Google