Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

PUNSKÉ VÁLKY. Podle slov domysli, co se ve válce mohlo stát. Římané Kartágo Námořní mocnost Přechod Alp Srovnáno se zemí Své domněnky si zapiš do sešitu.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "PUNSKÉ VÁLKY. Podle slov domysli, co se ve válce mohlo stát. Římané Kartágo Námořní mocnost Přechod Alp Srovnáno se zemí Své domněnky si zapiš do sešitu."— Transkript prezentace:

1 PUNSKÉ VÁLKY

2 Podle slov domysli, co se ve válce mohlo stát. Římané Kartágo Námořní mocnost Přechod Alp Srovnáno se zemí Své domněnky si zapiš do sešitu. O svůj „příběh“ se poděl ve dvojici. Doporučíš něčí příběh?

3 Řím x Kartágo Po ovládnutí Itálie – zájem Říma o ostrovy při jejich pobřeží (Sicílie) – ty patřily Kartágu

4 Kartáginci = Punové Kartáginci – potomci Féničanů – zdatní obchodníci Kartágo – jejich bohaté město v severní Africe Řím s Kartágem svedl celkem 3 války o vládu nad západním Středomořím Římané říkali Kartágincům Punové = punské války

5 Punské války (246 – 146 př. Kr.) Budeme společně pročítat text. Veď si svůj deník s komentářem kolegů. Z přečtené části textu si vyber citaci – zapiš si ji, k ní napiš svůj komentář – co si o citaci myslíš, proč sis ji vybral, co tě k ní napadá? Pošli svůj deník spolužákovi – přečti si citaci a komentář – přidej svůj komentář – co si o tom myslíš ty?


Stáhnout ppt "PUNSKÉ VÁLKY. Podle slov domysli, co se ve válce mohlo stát. Římané Kartágo Námořní mocnost Přechod Alp Srovnáno se zemí Své domněnky si zapiš do sešitu."

Podobné prezentace


Reklamy Google