Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Začnu jménem vesnice, která se jmenuje Strupčice. V naší vesnici bydlím od narození takže 10 let a ve vesnici se mi líbí. Můj táta je starosta a dělá.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Začnu jménem vesnice, která se jmenuje Strupčice. V naší vesnici bydlím od narození takže 10 let a ve vesnici se mi líbí. Můj táta je starosta a dělá."— Transkript prezentace:

1

2

3 Začnu jménem vesnice, která se jmenuje Strupčice. V naší vesnici bydlím od narození takže 10 let a ve vesnici se mi líbí. Můj táta je starosta a dělá to tu skvěle.

4 * Naše vesnice má všechno co má správná vesnice mít. Máme tu sportovní areál s bazénem, tenisovými kurty, fotbalový hřištěm a dalšími prolézačkami a hřišti. Také máme kostel, který je starý 600 let, ve vesnici zrekonstruovanou náves s kašnou a nově postavenou rozhlednu nebo-li strupčický Maják a Dům s pečovatelskou službou. A jěště tady máme dva kluby SDH Strupčice a SK Strupčice.

5

6

7

8 Náš fotbalový klub byl založen roku 1931. Klub založili dva fotbalisté Julius Braun a Antonín Hudík. Nejdříve se jmenoval Sparta Strupčice, potom Baník Strupčice a ještě JZD Strupčice. Jak šly roky nebylo moc úspěchů, ale potom přišla éra postupů náš A-tým postoupil z 1.A třídy do krajského přeboru a náš B- tým z 1.B třídy do okresního přeboru, ale pak se to zhroutilo, hodně lidí odešlo do jiných klubů a A-tým spadl zase do 1.A třídy a už hrají špatně. Teď fanouškům děláme radost my mladší a starší žáci. Mladší žáci vyhrávají jeden zápas za druhým starší žáci sice ne, ale také hrají vyšší soutěž a tak to snad půjde i do budoucna a budou jiní kluci stejně dobří jako my. A třeba se jednou dostanu do Síňe slávy strupčického fotbalu.

9

10 * Základní škola a Mateřská škola Strupčice to je celý název naší školy. Ve škole je 9 tříd od 1. třídy do 9. třídy. Je to malá vesnická škola, ale je docela přeplněná. Máme ve škole školní družinu a jídelnu a také se tu učitelé věnují hodně kroužkům. Konají se tu také hodně školní akce jako třeba masopust, hrátky s rodiči, akademie, vánoční turnaj, olympiády z matematiky, českého jazyka a dokonce i sportovní olympiádu pro děti a také akci strupčická škola má talent nebo drakiádu a další hezké akce. Ke škole je také připojená školka. V areálu školky jsou prolézačky a plánuje se že se tam dají další. Školka je rozdělená na menší a vetší děti. Mají akce se školou třeba masopust je ve stejný den jako to má škola a takhle je hodně akcí.

11

12 *V*V e Strupčicích je hezký sportovní areál na kterém se můžeme koupat nebo hrát hodně sportů jako třeba tenis,fotbal, minigolf, plážový volejbal, košíkovou, na písku si menší děti hrají na prolézačkách a dá se tam hrát petanque a další hry. Když je v zimě mráz chodíme bruslit. V létě tam dokážu vydržet i celý den.

13 *V*V e Strupčicích je hodně překrásných soch. Na návsi stojí socha sv. Václava která nejdříve byla v parku, ale potom se přestěhovala na náves. Moc hezká socha je v parčíku pod kostelem na které je sv. Jan Nepomucký.

14 *K*K e Strupčicím patří 3 osady Hošnice, Sušany a Okořín. Sušany Okořín Hošnice

15 Ve Strupčicích se koná hodně hezkých akcí. Jsou to třeba Masopust, reprezentační ples, Halloween, Martinská zábava, Pálení čarodějnic, minulý rok k nám přijelo Rádio Blaník, Dětský den s různými tématy, Drakiáda, otevírání a zavírání koupaliště, Letní noc, Loučení s prázdninami a další.

16

17

18


Stáhnout ppt "Začnu jménem vesnice, která se jmenuje Strupčice. V naší vesnici bydlím od narození takže 10 let a ve vesnici se mi líbí. Můj táta je starosta a dělá."

Podobné prezentace


Reklamy Google