Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Třebenice Okres Litoměřice. Žije zde ai 1700 obyvlatel. K Třebenicím patří také několik vesnic:  Kololeč  Kocourov  Lipá  Lhota  Medvědice  Mrsklesy.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Třebenice Okres Litoměřice. Žije zde ai 1700 obyvlatel. K Třebenicím patří také několik vesnic:  Kololeč  Kocourov  Lipá  Lhota  Medvědice  Mrsklesy."— Transkript prezentace:

1 Třebenice Okres Litoměřice

2 Žije zde ai 1700 obyvlatel. K Třebenicím patří také několik vesnic:  Kololeč  Kocourov  Lipá  Lhota  Medvědice  Mrsklesy  Teplá  Sutom Město se rozkládá na 21,86 km².

3 Historie První zmínky o vzniku města nalézáme v pověsti o založení hradu Košťálu rytířem Košťálem. Rovněž obec Medvědice se objevuje v pověsti, mající vztah k prvopočátkům českého státu, kolem "jistě" kráčel Libušin bělouš do nedalekých Stadic. Historie sídla se datuje nejspíš od devátého století. Písemně jsou Třebenice zmíněny prvně v listině z roku 1227, kdy jsou citovány jako trhová ves. Původním vlastníkem byl sám panovník, později je věnoval klášteru Svatého Jiří při jeho založení na hradě pražském a byly spravovány abatyší ženské větve řádu Benediktinů (do roku 1420).

4 Základní škola T ř ebenice-u č itelský sbor: Mgr. Stanislav Novák- ř editel školy Mgr. Lucie Racková- zástupkyn ě ř editele, koordinátorka ŠVP Mgr. Jana Krugová- 1.A Mgr.V ě ra Zajptová- 1.B Mgr. Hana Oberreiterová- 2.ro č ník; koordinátorka ŠVP Mgr. Petra Trégnerová- 3.ro č ník Mgr. Jaroslava Vávrová- 4.ro č ník Mgr. Romana Burešová- 5.ro č ník Mgr. Iva B ě lochová- 6. ro č ník; výchovná poradkyn ě Mgr. Jana Schánová- 7.ro č ník; koordinátorka EVVO Bc. Michal Jen č - 8.ro č ník Mgr. Marie Prošková- 9.A, školní metodi č ka prevence Mgr. Eliška Cynybulková9.B Mgr. Petra Hrušková Mgr. Petr Malý Bc. Lenka Mladá Mgr. Anna Tomášková Libuše Bolechová- vychovatelka ŠD Dagmar Pokorná- vychovatelka ŠD

5  Máme zde 11. tříd a z toho dvě 1. třídy a dvě 9. třídy.  A 223 žáků.  Máme dva stupně. Na 1. stupni jsou od 1. do 5. třídy, a poté děti přechází na 2. stupeň, kam chodí od 6. do 9 třídy.  Obě školy se nachází na Paříkově náměstí.  Máme tu i školní jídelnu, interaktivní tabule a skleník s hřištěm na školní zahradě 2. stupně.  ŠKOLNÍ KROUŽKY: Angličtina pro 1. ročník Keramika Vaření Tvořivé ručičky Mladý redaktor Florbal Tenis Ekoškola

6 TURISTIKA  Zřícenina Košťálov  Hrad Házmburk  Kostel  Lovoš

7 Muzeum českého granátu

8 Čokolaterie nabízí svým zákazníkům nepřeberné množství čokoládových dobrot – lanýže, fondue, drcené kakaové boby, skutečnou belgickou, francouzskou, mexickou i exotickou čokoládu… OTEVÍRACÍ DOBA PO - ČT10:00 - 18:00 PÁ10:00 - 18:00 SO12:30 - 18:00 NE12:30 - 18:00

9 Významné osobnosti Václav Pařík Antonín Zimmer František Hora Dan Richter

10 Sport Máme zde fotbalové hřiště. Volejbalové hřiště. Ale také tenisové kurty.

11 Kulturní akce m ě sta Masopustoví průvod Jarmarky Maškarní plesy Bazárek-Bleší trh Čarodejnice Dětský den Koncerty Ohňostroj na nový rok

12 Kam na výlet? Nejdříve půjdu na snídani do čokolaterie. Poté se vydám na Košťálov, kde si udělám piknik. Odpoledne půjdu na Hazmburk a cestou se mohu zastavit a nasbírat granátky v Muzeu českého granátu. Na večeři si zajdu na Radnici a poté se půjdu ubytovat.

13 Třebenice mám ráda, protože je tu klid, není tu rušno. Nejsou tady bezdomovci, ale naopak tu žijí moc hodní lidé. Na Třebenicích bych neměnila vůbec nic. Moc se mi tu líbí.


Stáhnout ppt "Třebenice Okres Litoměřice. Žije zde ai 1700 obyvlatel. K Třebenicím patří také několik vesnic:  Kololeč  Kocourov  Lipá  Lhota  Medvědice  Mrsklesy."

Podobné prezentace


Reklamy Google